Adam “Nergal” Darski i John Porter ruszają w trasę z Me And That Man

Dwie legendy alternatywnej sceny muzycznej, czyli gitarzysta i wokalista Adam „Nergal” Darski, lider deathmetalowego zespołu Behemoth oraz John Porter, walijski muzyk i kompozytor, ponownie łączą siły i ruszają w trasę koncertową po Polsce.

Me and That Man to nietypowy projekt muzyczny zainicjowany przez Adama Darskiego w 2016 roku. Zespół wykonuje muzykę z pogranicza rocka, bluesa i dark country, a wprawni słuchacze z pewnością wychwycą w jego twórczości nawiązania do Nicka Cave’a, Toma Waitsa, Johnny’ego Casha, Neila Younga, czy Leonard Cohena. Mroczne ballady, klimatyczne „knajpiane” kompozycje, surowe, brudne brzmienia i różnorodna stylistyka utworów spotkały się z uznaniem krytyków i miłośników muzyki alternatywnej. Odbiorców urzekły nie tylko warstwa muzyczna, ale także intrygujące teksty pełne szorstkich życiowych historii, autorefleksji, a niekiedy także ironii.

Me and That Man – Blues & Cocaine (feat. Michale Graves)

Pierwsza wspólna płyta Adama Darskiego i szeroko znanego z gitarowo-bluesowego grania Johna Portera – „Songs of Love and Death” wydana w 2017 roku pod szyldem formacji Me and That Man wzbudziła wiele emocji i odbiła się szerokim echem na polskiej scenie muzycznej. Liczne nawiązania do muzyki światowych legend country rocka i bluesa, szorstkie brzmienia i charakterystyczne głosy artystów przysporzyły zespołowi popularności. Do współtworzenia dwóch kolejnych albumów grupy („New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 1″ i „New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2”) Adam Darski zaprosił gwiazdy muzyki z pogranicza metalu – m.in. Coreya Taylora ze Slipknot, Tobiasa Forge’a z Ghost, Gary’ego Holta ze Slayera, Alissę White-Gluz z Arch Enemy, Myrkur, Devina Townsenda czy Matta Heafy’ego. Osadzenie znanych wokalistów w nietypowej dla nich stylistyce zaowocowało nie tylko ciekawym materiałem muzycznym, ale także czwartym miejscem dla płyty New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 1” na oficjalnej liście sprzedaży OLiS, czyli klasyfikacji stu najpopularniejszych albumów muzycznych w Polsce.

Me And That Man – Polish Tour Diary 2022

W 2023 zespół w składzie: Adam Darski, czołowy polski perkusista Łukasz Kumański, włoski basista Matteo Massoli, gitarzysta i wokalista Sasha Boole po raz kolejny łączy siły z Johnem Porterem i rusza w trasę koncertową po Polsce. Me and That Man odwiedzi pięć polskich miast, a pierwszym przystankiem na ich trasie będzie Bielsko-Biała i Cavatina Hall, w której zespół zagra już 24 kwietnia.

KUP BILET

Zobacz także