Alfredo Rodriguez Trio

15 września w naszej głównej sali koncertowej Cavatina Hall odbył się koncert Alfredo Rodriguez Trio.

Alfredo Rodriguez Trio to definicja jazzu i improwizacji bez granic. Talent Alfredo Rodrigueza odzwierciedla kunszt legendarnych pianistów jazzowych. Nominowany do nagrody Grammy, występuje na prestiżowych scenach na całym świecie.

Rodriguez urodził się w muzycznej rodzinie, jego ojciec był popularnym piosenkarzem i prezenterem telewizyjnym. Jako cudowne dziecko uczył się gry na fortepianie klasycznym w prestiżowym Conservatorio Amadeo Roldán i Instituto Superior de Arte, grając nocą muzykę popularną w orkiestrze ojca. Podczas występów na Montreux Jazz Festival w 2006 roku został odkryty przez swojego przyszłego mentora i producenta, legendarnego Quincy Jonesa.

fot. Marek Ogrodzki

Martinez doskonalił swoje rzemiosło na ulicach Hawany, ucząc się głęboko zakorzenionej perkusji i stylu wokalnego afro-kubańskiej muzyki folklorystycznej i religijnej. Współpracował z Pedrito, który jest prawie dziesięć lat starszy od Rodrigueza. To perkusista i wokalista, który przybył do Stanów Zjednoczonych w 1998 r., wkrótce otrzymał pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Afro-Latin Hand Drum Competition Thelonious Monk Institute of Jazz i wystąpił w filmie dokumentalnym Calle 54. Następnie współtworzył latynoską grupę fusion Yerba Buena, z którą koncertował i nagrał kilka udanych albumów. Pedrito występował lub nagrywał z Wyntonem Marsalisem, Stingiem, Brucem Springsteenem, Paulem Simonem, Angelique Kidjo, Chucho Valdésem i Jamesem Taylorem. Od 2005 roku jest liderem własnego kwartetu z nominowanym do nagrody GRAMMY® albumem wydanym w 2013 roku przez Motéma Music.

Zapraszamy po więcej wydarzeń dostępnych w naszym repertuarze i na Facebooku

Zobacz także