APOSTOLIS ANTHIMOS 50!

Wyjątkowa chwila w wyjątkowy dzień – 25 września 2022 w Cavatina Hall miało miejsce pięćdziesięciolecie pracy artystycznej Apostolisa!

To była niewątpliwie dobra okazja do muzycznego spotkania. Jeszcze lepiej, gdy złożyły się to na urodziny jubilata!

Apostolis Anthimos świętował swój jubileusz w towarzystwie wybitnych instrumentalistów, mieszając blues, jazz i rock – gatunki, w których przez lata wybrzmiewały struny gitary Anthimosa.

APOSTOLIS ANTHIMOS: 50! FEAT. ERIC TRUFFAZ & YORAN VROOM & MR KRIME

Apostolis Anthimos

Urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów. Gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem – muzyką fusion.

We wczesnych latach 70. grał z Czesławem Niemenem. Współpracował z Tomaszem Stańko – grając na jego albumach na perkusji. Grywał z Patem Metheny, Gilem Goldsteinem, Paulem Wertico, Tomaszem Szukalskim, Jimem Beardem.

„Miniatures” to tytuł czwartej autorskiej płyty Apo, a zarazem absolutnie premierowy materiał. Ten niezwykły muliti-instrumentalista w zupełnie nowy sposób aranżuje utwory z płyt ‘Theatro’, ‘Back to the North’, ‘Days we can’t forget’ i w końcu ‘Miniatures’. Nie brakuje także nowych kompozycji.

Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra również z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Etienne Mbappe. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo – z własnymi projektami.

Dla Państwa wystąpili również:

Piotr Matusik – piano

Olaf Wegier – sax

Robert Szewczuga – bass

Zapraszamy po więcej wydarzeń dostępnych w naszym repertuarze i na Facebooku.

Zobacz także