Duża dawka pozytywnych emocji i uczta dla ducha – za nami koncert Basi Trzetrzelewskiej

Polska wokalistka o międzynarodowej sławie zachwyca subtelnym łączeniem gatunków muzycznych: jazzu, rytmów latynoskich z delikatnym pop. W ramach długo odkładanej trasy koncertowej po Polsce, pod koniec stycznia artystka zawitała także do znanej ze świetnej akustyki sali Cavatina Hall w Bielsku-Białej. 

Nowoczesna sala koncertowa Cavatina Hall mogąca pomieścić niemal 1000 gości, wypełniła się po brzegi! Bilety zostały wyprzedane na kilka tygodni przed przyjazdem Basi Trzetrzelewskiej i towarzyszących jej muzyków.

Przez lata wokalistka była jedną z nielicznych ambasadorek polskiej sceny muzycznej na Zachodzie. Świat usłyszał o niej w latach 80. za sprawą takich przebojów, jak „Half a Minute” czy „Get Out of Your Lazy Bed”.

W 2018 r., po kilku latach przerwy od poprzedniego albumu, Basia powróciła z wydawnictwem „Butterflies”. Nowy krążek zachwycił zarówno wiernych fanów, jak i krytyków. Sama artystka mówi, że jest to najbardziej jazzowa płyta w jej dorobku, a zawarte na niej piosenki opowiadają o miłości „do życia, do muzyki i do ludzi”.

W Bielsku-Białej Basia rozgrzała publiczność serwując nie tylko najnowszy materiał, ale przede wszystkim najbardziej znane piosenki. A towarzyszyła jej grupa znakomitych muzyków wywodzących się m.in. z Anglii, Karaibów czy Jamajki: klawiszowiec Danny White, gitarzysta Giorgio Serci, basista Andresa Lafone, saksofonista Denys Baptiste, perkusista Marc Parnell, a także instrumentalista znany ze składu brytyjskiego zespołu Simply Red, Kevin Robinson. Takie zestawienie wyśmienitych osobistości dopełniło efekt koncertu.

Na widowni pojawili się przedstawiciele kilku pokoleń wielbicieli muzyki – wszyscy bawili się świetnie i żywiołowo reagowali na ulubione piosenki! Nie sposób było usiedzieć przy tanecznych przebojach takich, jak „Cruising for Bruising”, „Drunk on love”, „Half a minute”, „Matteo”, „Promisses” czy „Time and tide”.

Owacje na stojąco na koniec koncertu przywoływały wokalistkę dwukrotnie na bis! Tym samym występ zwieńczyły utwory „New day for you” oraz „Baby you’re mine”, które jeszcze na kilka chwil wprawiły okalające scenę balkony i parter w taneczne falowanie.

Zobacz także