EABS

EABS i popisowy koncert odbył się 7 maja 2022 w głównej sali koncertowej w Cavatina Hall!

Zespół zapromował czwarty album zespołu – 2061.

fot. Paweł Mrowiec

Rekonstrukcja z dekonstrukcji

Mijająca dekada upłynęła pod znakiem gruntownego odświeżenia sceny jazzowej na całym świecie, czego dowodem są takie ośrodki jak Los Angeles, Nowy Jork, Chicago czy Londyn. Nowe pokolenie muzyków dokonało prawdziwego renesansu gatunku. Kolejny raz wyprowadzając go z undergroundu do głównego nurtu, poszerzając zainteresowanie nim o nowe grupy odbiorców. Ta sama misja przyświeca muzykom wrocławskiego zespołu EABS, który od 2012 pracuje nad koncepcją “rekonstrukcji z dekonstrukcji”. Redefiniuje często klasyki sprzed kilkudziesięciu lat i zderzea je z najnowszymi gatunkami współczesnej muzyki miejskiej. W ten sposób tworzy zupełnie nową jakość i autorskie brzmienie. Wiele osób może powiedzieć, że to już nie jest jazz. Jednak czasami trzeba coś zburzyć, aby na starych fundamentach stworzyć coś zupełnie nowego.

Wielka premiera

Zespół zapromował czwarty album zespołu – 2061. Kolektywna praca zawsze była domeną EABS. Przy nowej płycie słychać to jeszcze bardziej ponieważ praktycznie wszyscy instrumentaliści przynieśli na sesję nagraniową swoje kompozycje. Dzięki temu album oscyluje na orbitach wielu gatunków takich jak jazz, elektronika czy hip hop. Kompozycje można usłyszeć w takich odmianach jak: miami bass, trap czy drill. Dodatkową niespodzianką jest fakt, iż w rolę duchowego przewodnika i mentora wcielił się Jan Ptaszyn Wróblewski! Brał udział we wszystkich misjach w dziejach polskiego jazzu, niczym doktor Heywood Floyd przemierzający galaktykę na pokładzie statku kosmicznego Wszechświat.

Płyta 2061 ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 – według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na 27 maja 2022 roku.

Zapraszamy po więcej wydarzeń dostępnych w naszym repertuarze i na Facebooku.

Zobacz także