Eduardo Bortolotti

Eduardo Bortolotti i zdumiewające Huapango Nights w sali kameralnej Cavatina Hall usłyszeliśmy 25 marca 2022!

W grudniu 2020 roku Eduardo Bortolotti wydał swój pierwszy album zatytułowany „Huapango Nights”. Projekt łączy współczesny jazz z elementami tradycyjnego meksykańskiego folkloru.

Oryginalne kompozycje i aranżacje muzyka dają bardzo ciekawe podejście do współczesnych skrzypiec. Tworząc „Huapango Nights” najważniejsze dla Eduardo Bortolottiego było ukazanie jego meksykańskich korzeni w nowoczesnej odsłonie jazzowej.

Do współpracy w projekcie zaprasza młodych i zdolnych muzyków jazzowych oraz ludowych, a każdy z nich wnosi swój kluczowy element do jakości całego albumu. Polsko- latynoskie serce zespołu rozkwita w jazzowych kompozycjach. Ludowości dodają instrumenty tradycyjne typu: jarana, szczęka osła czy przedkolumbijskie okaryny.

Jest to bardzo osobista podróż muzyczna. Podsumowuje okres od początku jego kariery muzycznej, jeszcze w rodzinnej Puebli, do obecnych czasów. Niestety pandemia ograniczyła możliwości artystycznego wyjazdu. Stąd też na albumie znalazły się utwory, które są aranżacjami meksykańskiej muzyki ludowej. Pojawiły się także autorskie kompozycje jazzowe stworzone w Polsce na przestrzeni lat oraz w roku 2020.

Eduardo Bortolotti to skrzypek jazzowy, kompozytor i pedagog. Ukończył skrzypce jazzowe na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz uzyskał drugi tytuł – magistra pedagogiki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Instytutu Muzyki.

Zapraszamy po więcej wydarzeń dostępnych w naszym repertuarze i na Facebooku.

Do zobaczenia w Cavatina Hall!

Chilizet patronat medialny
Patronat medialny wydarzenia

Zobacz także