POKAZ ARTYSTYCZNY & KONCERT T.ETNO

Wyjątkowa okazja, by zobaczyć i usłyszeć możliwości sali koncertowej.

Spotkanie zaczniemy od prezentacji sali koncertowej, o której opowie technik sceny. Dowiecie się jak wygląda praca nad realizacją wydarzeń muzycznych, co to jest dźwięk immersyjny i ile osób potrzeba, aby zrealizować koncert największych muzycznych gwiazd.

Następnie na scenie zaprezentuje się T.ETNO.. Jego działalność muzyczna obejmuje szeroki zakres współpracy, który obejmuje koncerty, warsztaty, eventy i inne projekty. Współpracował m.in. z Łukaszem Rostkowskim (L.U.C.) przy muzyce do filmowej adaptacji „Chłopów”, która była polskim kandydatem do Oscara. Ponadto, uczestniczył w produkcji najnowszej płyty Renaty Przemyk „Vera to ja”, gdzie wykorzystał instrumenty z całego świata oraz współpracował z Darkiem Malejonkiem oraz innymi artystami punk/reggae, nagrywając łącznie 6 albumów.

W jego karierze współpracował także z zespołem Arka Noego przy nagraniu albumu kolędowego, a także z Chórem Kameralnym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, nagrywając płytę i występując na międzynarodowych festiwalach chóralnych. Dodatkowo, uczestniczył w projekcie „Tribute to Neil Young” z Robertem Cichym i Philipem Brackenem oraz stworzył serię muzyczną „Wszystko gra” jako stypendysta Ministerstwa Kultury.

Na koniec pobytu w sali koncertowej mamy dla Was niespodziankę – wyjątkowe przeżycie wizualne – pokaz świateł. Możliwości sprzętu, który tworzy magiczną atmosferę, zaprezentuje nasz oświetleniowiec.

BOLEK I LOLEK SYMFONICZNIE | CAVATINA HALL DLA DZIECI

Z okazji Dnia Dziecka Cavatina Hall & Orkiestra Akademii Beethovenowskiej & Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej zapraszają na sentymentalną i wielopokoleniową podróż w świat przygód legendarnych bohaterów kultowej polskiej kreskówki.

Narracja ponadgodzinnego multimedialnego koncertu „Bolek i Lolek symfonicznie” z udziałem orkiestry symfonicznej, opatrzona zostanie komentarzem prowadzących, przybliżających kulisy powstawania filmów rysunkowych oraz kształtu tej muzyki. Oprócz filmów z muzyką symfoniczną na żywo, nie zabraknie również prezentacji poszczególnych instrumentów orkiestry, tematycznych zagadek czy aktywnego dialogu z najmłodszą publicznością. 

W ramach pokazu zostaną zaprezentowane legendarne filmy z serii o Bolku i Lolku a wśród nich m.in. film „Kusza”, „Fałszywy Dziadek”, „Chory ząb” i inne. Po świecie bajki oraz kulisach pracy orkiestry poprowadzą Marta Saciuk-Sędzielarz, aktor Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej – Bogusław Ochodek, oraz dyrygent –Sebastian Perłowski.

Wystąpi Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Ten czołowy polski zespół symfoniczny młodego pokolenia, koncertował na słynnych scenach Europy i świata, w tym Alte Oper Frankfurt, wiedeńskiej Musikverein, Great Hall of People w Pekinie, Xinhai Concert Hall, Sanat Concert Hall w Stambule, Emirates Palace w Abu Dhabi czy Konzerthaus w Berlinie. Regularnie występuje w Polsce, w tym na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena Warszawie, Festiwalu Muzyki Polskiej w Moskwie, LastNight of the Proms in Cracow, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Chopin i jego Europa w Warszawie, a także Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. 

„Bolek i Lolek symfonicznie” to nagrodzony „Złotym słonecznikiem” portalu czasdzieci.pl edukacyjny koncert multimedialny. Realizowany jest w ramach cyklu edukacyjnych koncertów pt. „Akademia Pana Beethovena”.

Wykonawcy:
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Sebastiana Perłowskiego – dyrygent
Marta Saciuk – Sędzielarz – prowadzący
Bogusław Ochodek – aktor Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Na koncert zapraszamy w szczególności rodziny z dziećmi w wieku 4-9 lat. „Bolek i Lolek symfonicznie”to możliwość rozrywki dla całych rodzin i świetna okazja by Dzień Dziecka spędzić w gronie najbliższych w iście bajkowej scenerii.

Partner strategiczny:
Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej
Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO w Bielsku-Białej

Partnerzy:
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Orchestra Manager Marcin Klejdysz
Agencja muzyczna SONORA 

Partner motoryzacyjny Orkiestry Akademii Beethovenowskiej:
SUBARU

CAVATINA HALL DLA DZIECI – HISTORIA SKRZYPIEC STRADIVARIUSA

Koncert familijny dla dzieci od 6 lat. Po raz pierwszy w Cavatina Hall zabrzmią dźwięki niezwykłych skrzypiec Antonio Stradivariego z 1720 roku. Wystąpią Acadiana Chamber Orchestra & Elisabeth Pitcairn pod dyrekcją Mariusza Smolija.

Zapraszamy całe rodziny na fascynującą podróż przez historię zaginionych skrzypiec Stradivariusa. Koncert, dedykowany dzieciom będzie nie tylko okazją do wysłuchania wyjątkowych i znanych melodii, ale także do aktywnego uczestnictwa w muzycznej opowieści. Koncert poprowadzi lektor, który zachęci najmłodszych do aktywnego słuchania muzyki i doświadczania emocji związanych z tym wyjątkowym wydarzeniem.

Niepowtarzalne skrzypce Antonio Stradivariego z 1720 roku, będące gwiazdą wieczoru, są własnością utalentowanej skrzypaczki Elisabeth Pitcairn. Około 650 instrumentów Stradivariego, które powstały w tzw. złotym okresie między 1700 a 1720 rokiem, istnieje do dziś.

Niech to wydarzenie muzyczne stanie się dla dzieci nie tylko okazją do posłuchania, ale również do odkrywania piękna muzyki klasycznej. Przy dźwiękach skrzypiec Stradivariego, pod batutą wybitnego dyrygenta Mariusza Smolija, skrzypaczki Elisabeth Pitcairn oraz Acadiana Chamber Orchestra, koncert familijny w Cavatina Hall dostarczy wielu przeżyć i emocji małym i tym większym melomanom. Ten niezwykły instrument, który zainspirował twórców do nakręcenia filmu „Czerwone skrzypce”, jest własnością utalentowanej skrzypaczki Elisabeth Pitcairn. Około 650 instrumentów Stradivariego, które powstały w tzw. złotym okresie między 1700 a 1720 rokiem, istnieje do dziś.

W 1990 roku jedne z nich zostały zakupione przez dziadka Elizabeth Pitcairn na aukcji w Christie’s w Londynie za imponującą sumę 1,7 miliona dolarów, spełniając tym samym marzenie młodej skrzypaczki, która już w wieku trzech lat zapragnęła grać na skrzypcach. Pitcairn stała się nie tylko dziedziczką tego legendarnego instrumentu, ale również jedną z najwybitniejszych skrzypaczek swojego pokolenia.

W wieku 14 lat Elizabeth Pitcairn dołączyła do Newark Symphony Orchestra, rozpoczynając swoją muzyczną karierę. Koncertowała z prestiżowymi zespołami, takimi jak Philadelphia Orchestra, a także wzięła udział w festiwalu Ainay-Le-Viel we Francji. Jej debiut w Nowym Jorku miał miejsce w Alice Tully Hall w 2000 roku z New York String Orchestra, co otworzyło jej drogę do występów na najważniejszych scenach, takich jak Carnegie Hall, Walt Disney Concert Hall, Fisher Centre i Kimmel Centre.

Mariusz Smolij, uznawany za jednego z najbardziej wszechstronnych dyrygentów swojego pokolenia, cieszy się międzynarodowym uznaniem za swoje fascynujące występy. Jako artysta Naxos International nagrywa często i zdobył prestiżową nagrodę „American Prize” w 2021 roku. Dyrygował ponad 140 orkiestrami z 28 krajów na pięciu kontynentach, zyskując renomę na światowym poziomie.

W Ameryce Północnej maestro Smolij współpracował z wieloma znakomitymi orkiestrami, takimi jak Houston Symphony, New Jersey Symphony, Orchestra of the Chicago Lyric Opera i wiele innych. Jego międzynarodowe występy obejmują najważniejsze sale koncertowe, takie jak Carnegie Hall, Lincoln Center, Kimmel Center, Zürich Tonhalle, Salle Gaveau, Concertgebauw i National Art Center w Pekinie.

Oprócz kariery dyrygenckiej, Mariusz Smolij jest również cenionym pedagogiem. Pracował jako zastępca dyrektora orkiestry Northwestern University w Chicago-Evanston oraz wykładał gościnnie w renomowanych instytucjach muzycznych w Szwajcarii, Chinach i Korei Południowej. Posiada imponujące portfolio nagrań, obejmujące 15 płyt CD dla Naxos, a także nagrania dla Universal, Hungaraton, Hessischer Rundfunk Radio i stacji radiowych i telewizyjnych z Niemiec, Szwajcarii i Polski.

Jako główny dyrygent Houston Symphony, II dyrygent New Jersey Symphony, dyrektor artystyczny festiwalu Wratislavia Cantans we Wrocławiu oraz dyrektor muzyczny orkiestr Acadiana Symphony Orchestra i Riverside Symphonia, Mariusz Smolij kontynuuje swoją niezwykle udaną karierę, zdobywając uznanie za promowanie kultury polskiej, co zostało docenione odznaczeniem Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej przez Prezydenta RP w 2019 roku.

Acadiana Chamber Orchestra (ASO), założona w 1984 roku w Lafayette, Luizjana, USA. ASO słynie z innowacyjności, łącząc muzykę klasyczną z nowoczesnym repertuarem. Ich działalność obejmuje nie tylko koncerty symfoniczne i kameralne, ale również opery oraz programy edukacyjne. Orkiestra, rokrocznie współpracująca z wybitnymi dyrygentami i solistami, teraz pod batutą Mariusza Smolija, zaprezentuje w Bielsku-Białej niezapomniany koncert.

PROGRAM KONCERTU:

  • Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento in D (cz. 1)
  • Johann Sebastian Bach – Aria na strunie G
  • Antonio Vivaldi – Cztery Pory Roku (Zima, cz. II & III)
  • George Gershwin/ M. Smolij – Preludia na skrzypce solo z orkiestrą kameralną (No. 3)
  • George Gershwin – I Got Rhythm
  • George Whitefield Chadwick – Serenada na smyczki (cz. 4)
  • Leroy Anderson – Plink Plank, Plunk oraz Fiddle-Faddle

ASI MINA I SONOS LECĄ W KOSMOS – CAVATINA HALL DLA DZIECI

Uwaga, uwaga! Drogie dzieci, małe i duże. Kwartet Sonos i kapitanka Asi Mina zapraszają na pokład statku kosmicznego. Wspólnie odbędziemy pełną przygód podróż przy muzyce z popularnych filmów science fiction, m.in. „Gwiezdne Wojny”, „Star Trek”, „Superman” i „Avengers”. Usłyszycie wasze ulubione utwory w nowych aranżacjach na kwartet smyczkowy, a nawet piosenkę Gwiezdnego Chłopca o locie Majora Toma. Bilety na koncert Asi Mina i Sonos lecą w KOSMOS już w sprzedaży.

Zobaczycie niezwykłe zdjęcia planet Układu Słonecznego, Słońca i Księżyca, wykonane z teleskopu Hubble’a i sondy Juno. Poznacie pasjonujące historie słynnych astronautów oraz bohaterek i bohaterów filmów. Opowiemy o reżyserach i kompozytorach, którzy za pomocą obrazu i dźwięku próbowali przybliżyć nam kosmos. Dowiecie się nawet, jaka muzyka została wysłana w kapsule czasu! To wszystko pomoże nam oderwać się od planety Ziemi i polecieć wysooooooko, aby spotkać obce cywilizacje w odległych galaktykach. Nie chcemy wszystkiego zdradzać, bo kosmos to wielka tajemnica.

Zatem rozpoczynamy odliczanie: 10, 9, 8, 7…..

Załoga kwartetu SONOS w składzie: Małgorzata Hlawsa – flet, Marta Huget-Skiba – skrzypce, Anna Grzybała – altówka, Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela

Wizualizacje: Agata Hofelmajer-Roś

Prowadzenie: Asi Mina aka Joanna Bronisławska

Czas trwania: 60 minut
Koncert dla dzieci w wieku 6+

CAVATINA HALL DLA DZIECI – W EMOCJACH JEST MOC

Radość, smutek, strach czy złość – znacie te uczucia, prawda? A czy potrafilibyście je wyrazić również za pomocą dźwięków? Pod wpływem emocji można rysować obrazy, pisać wiersze, a także tworzyć piosenki, śpiewać i grać na instrumencie, więc to nie powinno być trudne zadanie za to bardzo bardzo ciekawe. Chcecie spróbować?

Zapraszamy na warsztaty muzyczno – emocjonalne które pobudzą Waszą wyobraźnię i kreatywności, uwrażliwią oraz pomogą zgłębić tajemniczy świat emocji. W czasie spotkanie dzieci pod okiem artystki i edukatorki Asi Miny, będą miały okazję poznać brzmienie instrumentów z różnych stron świata i przy ich użyciu pograć na emocjach, z emocjami i o emocjach. 

Wszystkie eMOCje są równie ważne bo w eMOCjach jest MOC!. Do usłyszenia! Do zagrania! Do zaśpiewania! Przyłączcie się do nas i odkryjcie, jak wspaniałą przygodą może być muzyka!

Warsztaty poprowadzi: Asi Mina aka Joanna Bronisławska

Artystka dźwiękowa, edukatorka i aktywistka. Muzyka jest dla niej pretekstem do spotkań, rozmów, działania i rozwoju. Związana z niezależną wytwórnią mik.musik.! Połowa duetu Mołr Drammaz. Komponuje, pisze słowa, gra i śpiewa. Prowadzi liczne autorskie warsztaty. 

Chętnie współpracuje z ludźmi i instytucjami. Tworzy Muzykodrom – stację lotów muzycznych, miejsce spotkań i pracy z dźwiękiem w KMO w Katowicach. Prowadzi Aukso 4 Kids cykl koncertów dla rodzin oraz M.U.ZY.K.A. W Aukso koncerty dla szkół w tyskiej Mediatece. Wykłada na GWSP w Chorzowie na kierunku Arteterapii.

CAVATINA HALL DLA DZIECI – W EMOCJACH JEST MOC

Radość, smutek, strach czy złość – znacie te uczucia, prawda? A czy potrafilibyście je wyrazić również za pomocą dźwięków? Pod wpływem emocji można rysować obrazy, pisać wiersze, a także tworzyć piosenki, śpiewać i grać na instrumencie, więc to nie powinno być trudne zadanie za to bardzo bardzo ciekawe. Chcecie spróbować?

Zapraszamy na warsztaty muzyczno – emocjonalne które pobudzą Waszą wyobraźnię i kreatywności, uwrażliwią oraz pomogą zgłębić tajemniczy świat emocji. W czasie spotkanie dzieci pod okiem artystki i edukatorki Asi Miny, będą miały okazję poznać brzmienie instrumentów z różnych stron świata i przy ich użyciu pograć na emocjach, z emocjami i o emocjach. 

Wszystkie eMOCje są równie ważne bo w eMOCjach jest MOC!. Do usłyszenia! Do zagrania! Do zaśpiewania! Przyłączcie się do nas i odkryjcie, jak wspaniałą przygodą może być muzyka!

Warsztaty poprowadzi: Asi Mina aka Joanna Bronisławska

Artystka dźwiękowa, edukatorka i aktywistka. Muzyka jest dla niej pretekstem do spotkań, rozmów, działania i rozwoju. Związana z niezależną wytwórnią mik.musik.! Połowa duetu Mołr Drammaz. Komponuje, pisze słowa, gra i śpiewa. Prowadzi liczne autorskie warsztaty. 

Chętnie współpracuje z ludźmi i instytucjami. Tworzy Muzykodrom – stację lotów muzycznych, miejsce spotkań i pracy z dźwiękiem w KMO w Katowicach. Prowadzi Aukso 4 Kids cykl koncertów dla rodzin oraz M.U.ZY.K.A. W Aukso koncerty dla szkół w tyskiej Mediatece. Wykłada na GWSP w Chorzowie na kierunku Arteterapii.

POKAZ ARTYSTYCZNY & KONCERT T.ETNO

Wyjątkowa okazja, by zobaczyć i usłyszeć możliwości sali koncertowej.

Spotkanie zaczniemy od prezentacji sali koncertowej, o której opowie technik sceny. Dowiecie się jak wygląda praca nad realizacją wydarzeń muzycznych, co to jest dźwięk immersyjny i ile osób potrzeba, aby zrealizować koncert największych muzycznych gwiazd.

Następnie na scenie zaprezentuje się E.TNO. Jego działalność muzyczna obejmuje szeroki zakres współpracy, który obejmuje koncerty, warsztaty, eventy i inne projekty. Współpracował m.in. z Łukaszem Rostkowskim (L.U.C.) przy muzyce do filmowej adaptacji „Chłopów”, która była polskim kandydatem do Oscara. Ponadto, uczestniczył w produkcji najnowszej płyty Renaty Przemyk „Vera to ja”, gdzie wykorzystał instrumenty z całego świata oraz współpracował z Darkiem Malejonkiem oraz innymi artystami punk/reggae, nagrywając łącznie 6 albumów.

W jego karierze współpracował także z zespołem Arka Noego przy nagraniu albumu kolędowego, a także z Chórem Kameralnym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, nagrywając płytę i występując na międzynarodowych festiwalach chóralnych. Dodatkowo, uczestniczył w projekcie „Tribute to Neil Young” z Robertem Cichym i Philipem Brackenem oraz stworzył serię muzyczną „Wszystko gra” jako stypendysta Ministerstwa Kultury.

Na koniec pobytu w sali koncertowej mamy dla Was niespodziankę – wyjątkowe przeżycie wizualne – pokaz świateł. Możliwości sprzętu, który tworzy magiczną atmosferę, zaprezentuje nasz oświetleniowiec.