Natalia Kukulska MTV Unplugged

Kolejny koncert pełen emocji w Cavatina Hall! – Tym razem w genialnej odsłonie Natalia Kukulska MTV Unplugged.

W sobotę, 5 listopada 2022 w głównej sali koncertowej Cavatina Hall, odbył się koncert Natalii Kukulskiej.

To jedna z najbardziej znanych i cenionych wokalistek na polskim rynku muzycznym. 25-lecie swojej działalności artystycznej, piosenkarka uczciła, biorąc udział w kultowym formacie koncertowym MTV Unplugged.

fot. Sandra Szuta

Koncerty MTV Unplugged to bez wątpienia znacząca część historii współczesnej muzyki. Format zapoczątkowany przez amerykańską stację telewizyjną pod koniec lat 80, przez dekady gromadził topowych artystów, którzy swoje utwory prezentowali „bez prądu”. 

Na tę okoliczność skład zespołu Natalii został poszerzony i urozmaicony o ciekawe instrumentarium, w skład którego weszło aż 11 muzyków. Skład grającego zespołu przedstawił się następująco:

Natalia Kukulska – wokal
Archie Shevsky – pianino, wurlitzer, wokal
Michał Dąbrówka – perkusja
Jaś Dąbrówka – marimba
Artur Twarowski – gitara
Marcin Górny – moog bas
Michał Pękosz – handpan
Tomasz Duda – flet
Tomasz Żymła – klarnet basowy
Mikołaj Grott – waltornia
Katarzyna Rościńska – wokal
Aleksandra Nowak – wokal

Koncepcję muzyczną koncertu Natalia stworzyła wraz z Archie Shevskim – producentem i muzykiem, z którym pracuje od lat. Archie jest też autorem aranżacji oraz zagrał na pianinie i wurlitzerze. Na gitarze akustycznej usłyszyliśmy Artura BooBoo Twarowskiego, a na Moog’u Marcina Małego Górnego. W sekcji instrumentów perkusyjnych znalazli się: perkusja (Michał Dąbrówka), marimba (Jan Dąbrówka), i handpany (Michał Pękosz), w sekcji instrumentów dętych ciekawy zestaw stanowił: waltornia (Mikołaj Grott), klarnet basowy (Tomasz Żymła ) i flet (Tomasz Duda). Ważnym elementem całej muzycznej oprawy była oczywiście sekcja wokalna, a w niej znakomici – Kasia Rościńska, Ola Nowak i Archie Shevski. 

Podczas koncertu, Natalia zabrała nas widzów w sentymentalną podróż przez 25 lat swojej wspaniałej twórczości. 

Usłyszeliśmy piosenki z pierwszych albumów wokalistki – takie jak „Im więcej Ciebie tym mniej”, „W biegu”, czy „Piosenka światłoczuła”. Nie zabrakło też utworów z ostatnich albumów, a nawet z jubileuszowej EP-ki „Jednogłośna”, która została wydana jesienią 2021.  

MTV Unplugged to – oprócz akustycznych brzmień i muzyki w roli głównej – bez zbędnych zabiegów produkcyjnych – oprawa wizualna. Cały koncept na nią to zabawa geometrią i światłem, co stworzyło niepowtarzalny obraz każdego utworu i pewną intymność wspólnego świata. 

Zapraszamy po więcej wydarzeń dostępnych w naszym repertuarze i na Facebooku.

Do zobaczenia!

Zobacz także