Nie tylko Chopin: Avery Gagliano

Niepowtarzalna Avery Gagliano wystąpiła 29 maja 2022 w Cavatina Hall!

Niezwykła seria koncertów „Nie tylko Chopin” tylko u nas!

Avery Gagliano, zdobywczyni pierwszej nagrody i nagrody za najlepszy koncert na 10. National Chopin Piano Competition w 2020 r., jest młodą artystką, która porywa publiczność swoją wrażliwością, głębią emocjonalną i ekspresją muzyczną.

Występowała na festiwalach i w salach koncertowych, takich jak: Verbier Festival Academy, The Gilmore, Ravinia Festival, Aspen Music Festival, Louis Vuitton Foundation w Paryżu. Nie mogło zabraknąć wystąpień w Jay Pritzker Pavilion w Millennium Park w Chicago, WQXR Greene Space, WRTI Performance Studio i Grammy Salute to Classical Music w Carnegie Hall.

fot. Sandra Szuta

Jako solistka współpracuje z szeregiem orkiestr w Stanach Zjednoczonych, w tym z Aspen Philharmonic Orchestra, Tuscarawas Philharmonic, MostArts Festival Orchestra, Capital City Symphony, National Chamber Ensemble, a ostatnio z Oregon Mozart Players. Jest także zapaloną kameralistką i występuje gościnnie z Jupiter Symphony Chamber Players.

Avery Gagliano otrzymała Nagrodę Publiczności na Cliburn International Junior Piano Competition 2019, była laureatką pierwszej nagrody Aspen Music Festival Concerto Competition i MostArts Festival Piano Competition.

Wygrała również ogólnokrajowy konkurs YoungArts 2019. Jest absolwentką Verbier Festival & Academy 2019 oraz Lang Lang International Music Foundation. Czteroletnią laureatką stypendium US Chopin Foundation Scholarship, nominowaną do nagrody Inaugural Outstanding Young Artist Achievement Award. Nagroda ta jest przyznawana przez National Chamber Ensemble. Kilkukrotnie wystąpiła w programie „From The Top” w National Public Radio (NPR).

Avery Gagliano pochodzi z Waszyngtonu, gdzie studiowała u Mariny Aleksiejewej. Artystka mieszka obecnie w Filadelfii i studiuje w Curtis Institute of Music pod kierunkiem Gary’ego Graffmana i Roberta McDonalda. Studiowała również u Jonathana Bissa w tej samej uczelni.

Zapraszamy po więcej wydarzeń dostępnych w naszym repertuarze i na Facebooku

Zobacz także