Nie tylko Chopin: Leonoroa Armelini

17 września w naszej głównej sali koncertowej Cavatina Hall gościła Leonoroa Armelini.

Repertuar pt. „Nie tylko Chopin: Leonoroa Armelini” jest powrotem cyklu koncertów „Nie tylko Chopin w Cavatina Hall” na najwyższym poziomie. Laureatka wielu prestiżowych konkursów pianistycznych. Polskiej publiczności dała się poznać w 2010 roku podczas XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Muzykalność, odwaga i piękno dźwięku

fot. Bartłomiej Szczyrba

Armellini jest laureatką wielu włoskich konkursów pianistycznych, w których udział brała od szóstego roku życia. W 2005 roku zdobyła pierwszą nagrodę na Venezia Prize (Premio Venezia), konkursie dla najlepszych absolwentów uczelni muzycznych we Włoszech.

Wielokrotnie doceniania

W 2009 zdobyła pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Camillo Togni w Brescii. Podczas XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2010 roku zakwalifikowała się do III etapu. Otrzymała też Nagrodę Janiny Nawrockiej za „niezwykłą muzykalność i piękno dźwięku”.

W maju 2013 roku została doceniona przez radę Associazione Nazionale Critici Musicali, której decyzją prestiżowa nagroda Premio Piero Farulli została przyznana triu muzycznemu, którego członkami poza Leonorą Armellini są skrzypaczka Laura Marzadori i wiolonczelista Ludovico Armellini – brat artystki. 23 września 2013 roku w Teatro La Pergola we Florencji, Leonora Armellini otrzymała z rąk Zubina Mehty prestiżową, międzynarodową nagrodę Galileo 2000 za „odwagę i talent muzyczny”.

Przełomowe miejsca

Jako siedemnastolatka wystąpiła w Carnegie Weill Recital Hall w Nowym Jorku, grała także w Salle Cortot w Paryżu, Steinway Hall w Londynie, oraz Stein Auditorium w New Delhi.

Program

Fryderyk Chopin: 2 Nokturny op. 27

Bolero op. 19

Polonez b-moll op. posth.

Polonez As-dur op. 53?

12 Etiud op. 25

Zapraszamy po więcej wydarzeń dostępnych w naszym repertuarze i na Facebooku

Zobacz także