Nie tylko Chopin: Martín García García

Kolejny wyjątkowy koncert z serii Nie tylko Chopin w wykonaniu zdumiewającego Martína García García.
Premiera odbyła się 20 marca 2022 w Głównej Sali Koncertowej Cavatina Hall.

Nie tylko Chopin to cykl koncertów finalistów XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Konkursy mistrzowskie rządzą się swoimi prawami, ale scena pozwala na więcej – to więcej usłyszeliśmy w Cavatina Hall.

Autorskie spojrzenie na twórczość Chopina młodych pianistów to interpretacja klasyki z dobrym smakiem w wykonaniu Alexander Gadjiev, Hyuk Lee i Martín García García.

Martín García García

Ten charyzmatyczny pianista hiszpański urodził się w 1996 roku. Rozpoczął naukę gry na fortepianie już w wieku 5 lat, początkowo u Natalii Mazoun i Ilyi Goldfarba. Obecnie jest studentem w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie w klasie prof. Galiny Egujazarowej. Studiuje również w Mannes School of Music w Nowym Jorku w klasie Jerome’a Rose’a. Pianista zdobył nagrody na wielu konkursach pianistycznych w rodzinnej Hiszpanii, m.in. w Barcelonie, San Sebastian i Madrycie. Nagrody zdobywał także poza granicami (m.in. w Moskwie). W 2021 roku zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Cleveland oraz III nagrodę i nagrodę za najlepszy koncert na 18. Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie.

Ma na swoim koncie liczne recitale i koncerty z orkiestrami w Hiszpanii i USA, odbył m.in. tournée z Freixenet Symphonic Orchestra pod batutą Josepa Ponsa. Brał udział w wielu festiwalach i kursach mistrzowskich, w tym u nieżyjącego już wybitnego pianisty i pedagoga Wladimira Krajniewa.

fot. K. Grabowski

Zapraszamy po więcej wydarzeń dostępnych w naszym repertuarze i na Facebooku.

Do zobaczenia w Cavatina Hall!

Zobacz także