Niezapomniany koncert skrzypcowy Meruert Karmenovej!

Zapraszamy na finał cyklu Laureaci Konkursu Wieniawskiego w Cavatina Hall, w którym wystąpi Meruert Karmenova. Pochodzącej z Kazachstanu skrzypaczce towarzyszyć będzie ukraińska pianistka Christia Hudziy.

Meruert Karmenova – niezwykle utalentowana skrzypaczka z Kazachstanu. Jej koncerty skrzypcowe dostarczają nie tylko estetycznej przyjemności, ale także głębokich emocji i inspiracji. Swoją techniką i ekspresją artystyczną zdobyła międzynarodowe uznanie. Koncertuje na najważniejszych scenach muzycznych na świecie. Meruert Karmenova zagra 21.05.2023r. o godz. 19:00 w Cavatina Hall!

Biografia:

Meruert Karmenova rozpoczęła grę na skrzypcach w wieku 5 lat, a następnie przeniosła się do Moskwy, aby uczyć się w Gnessin Special Music School u Tatiany Berkul, u której od 2012 roku kontynuowała naukę w Moskiewskim Państwowym Konserwatorium im. Czajkowskiego.

Została laureatką wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych, między innymi:

  • pierwsza nagroda II Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Astanie w Kazachstanie (2008),
  • pierwsza nagroda VI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Ludwiga van Beethovena w St. Pölten, Austria (2010),
  • I nagroda na XVII Międzynarodowym Konkursie Wykonawców Muzycznych w Tolyatti w Rosji (2012),
  • druga nagroda II Międzynarodowego Konkursu Skrzypków im. Dawida Ojstracha w Moskwie (2007).

Program koncertu:

– Ludwig van Beethoven – Sonata nr 7 c-moll op. 30

skomponowana w latach 1801-1802 i dedykowana hrabiemu Moritzowi von Fries. To jedna z trzech sonat z Op. 30, napisanych w szczególnie produktywnym okresie twórczości Beethovena.

– Henryk Wieniawski – Polonez D-dur op. 4

skomponowany w 1848 roku. Autor zadedykował go swojemu przyjacielowi Karolowi Lipińskiemu. Styl Wieniawskiego uzyskał w tym utworze pełną dojrzałość i samodzielność, potęgę brzmienia i symfoniczność.

– Eugène Ysaÿe – Poème élégiaque

to utwór skomponowany przez belgijskiego skrzypka i kompozytora Eugène’a Ysaÿe. Jest to elegijna medytacja na skrzypce solo, napisana na cześć przyjaciela, pianisty i kompozytora Gabriela Fauré. Utwór ten to przepiękna, melancholijna i bogata w emocje kompozycja.

– Igor Frolov – Fantazja Koncertowa na motywach z opery Porgy and Bess George’a Gershwina

wykorzystano w niej wiele motywów z Porgy and Bess, włączając elementy jazzu, bluesa i muzyki ludowej. Utwór ten jest znany z dużego zróżnicowania stylów muzycznych i emocjonalnych nastrojów, które są wprowadzane w trakcie jego trwania.

Koncert jest częścią oficjalnej trasy koncertowej Laureatów XVI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

KUP BILET

Zobacz także