Nowy sezon

Sezon artystyczny 2021/2022 Cavatina Hall przeszedł do historii, czasu na wypoczynek jednak nie ma.

Pierwsza połowa ubiegłego sezonu to przede wszystkim wciąż trwające restrykcje pandemiczne. Mimo tego udało się przeprowadzić 42 koncerty, które odwiedziło ponad 24000 widzów.

Nawiązaliśmy również rewelacyjną współpracę z nowymi partnerami wydarzeń muzycznych:

LOTOS Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa
All’Improvviso Festival Gliwice
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie
Filharmonia im Leose Janacka
Filharmonia Śląska
Narodowe Forum Muzyki Wrocław

Już teraz otwieramy przedsprzedaż nowego sezonu.

Więcej wydarzeń dostępnych TUTAJ i na naszym Facebooku.

Poniżej prezentujemy Państwu skróconą informację o wydarzeniach w Cavatina Hall w następnym sezonie 2022/2023:
Wrzesień 2022

03.09 Filharmonia Krakowska – Ludwig van Beethoven 18:00 – Sala główna
Orkiestra i Chór Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie otworzy nowy sezon w Cavatina Hall w wybitnym repertuarze epoki romantyzmu. W programie Beethoven i Mendelssohn – kompozycje najważniejszych twórców wszechczasów w wykonaniu krakowskiej filharmonii już 3 września 2022 r. w Sali głównej Cavatina Hall.

04.09 VOO VOO ANAWA 2020: WAGLEWSKI I GOŚCIE 18:00 – Sala główna
​​Voo Voo i goście w legendarnym repertuarze Marka Grechuty już we wrześniu w Cavatina Hall. Po ponad pięćdziesięciu latach, jeden z najważniejszych polskich zespołów wziął na tapet najważniejsze polskie teksty. Gośćmi koncertu będą m.in. Spięty, Organek i Barbara Wrońska.

15.09 Alfredo Rodriguez Trio 19:00 – Sala główna
Alfredo Rodríguez to definicja jazzu i improwizacji bez granic. Talent Alfredo Rodrigueza odzwierciedla kunszt legendarnych pianistów jazzowych. Nominowany do nagrody Grammy, występuje na prestiżowych scenach na całym świecie. Alfredo Rodriguez Trio Cavatina Hall już 15 września 2022 r..

17.09 Nie tylko Chopin: Leonoroa Armelini 19:00 – Sala Główna
Powrót cyklu koncertów Nie tylko Chopin w Cavatina Hall na najwyższym poziomie. Muzykalność, odwaga i piękno dźwięku – już 17 września w Bielsku- Białej wystąpi Leonora Armelini – laureatka wielu prestiżowych konkursów pianistycznych. Polskiej publiczności dała się poznać w 2010 roku podczas XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

18.09 Georg Friedrich Haendel – Oratorium Mesjasz 18:00 – Sala główna
Georg Friedrich Händel „Mesjasz” to jeden z najpopularniejszych utworów całej literatury muzycznej, który przyniósł światową sławę, a upływ czasu tylko potwierdza jego doskonałość. Przez znawców stawiany jest na równi z „Pasją św. Mateusza” Jana Sebastiana Bacha.

25.09 APOSTOLIS ANTHIMOS 18:00 – Sala główna
Pięćdziesięciolecie pracy artystycznej to dobra okazja do muzycznego spotkania. Jeszcze lepiej, kiedy składa się to na urodziny jubilata! Apostolis Anthimos świętuje swój jubileusz w towarzystwie wybitnych instrumentalistów, mieszając blues, jazz i rock – gatunki, w których przez lata wybrzmiewały struny gitary Anthimosa. Koncert w Cavatina Hall już 25 września 2022 r.

29.09 MARIA POMIANOWSKA & MINGJIE YU Jedwabny Bursztyn 19:00 – Sala kameralna
Projekt prof. Marii Pomianowskiej i Mingjie Yu to spotkanie dwóch odległych kultur muzycznych świata. Podróż wyobraźni, w której na dalekim Jedwabnym Szlaku 800 lat temu spotykają się wędrujący muzycy z Chin z polskimi trubadurami. Wspólnie śpiewają, wspólnie grają, wspólnie uczą się jedni od drugich innego sposobu myślenia o kształtowaniu emocji czy też przepływie czasu w muzyce.

30.09 Laureaci Konkursu Wieniawskiego: Anna Maria Staśkiewicz Trio 19:00 – Sala główna
Koncert z udziałem Anny Marii Staśkiewicz, Laureatki III Nagrody oraz Nagrody Specjalnej 13. Konkursu Wieniawskiego w 2006 r., otworzy cykl koncertów Laureatów Konkursu Wieniawskiego w Cavatina Hall. Skrzypaczka wystąpi w trio z Marcelem Markowskim, porywającym wiolonczelistą młodego pokolenia, oraz Argentyńczykiem José Gallardo, cenionym na świecie pianistą-kameralistą.

Październik 2022

08.10 FESTIWAL KOMPOZYTORÓW POLSKICH – Sala główna 18:00
Wykonawcami koncertu jest Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Jean-Luc Tinguad – dyrygent oraz pianista Kyohei Sorita. Orkiestra ma na koncie nagrania m.in dla Warner Bros, Monolith czy współpracę z kompozytorami takimi jak Hans Zimmer. Podczas koncertu usłyszymy wybitne symfonie z epoki romantyzmu. Fenomenalne światowe brzmienie i muzykalność już 8 października w Cavatina Hall.

11.10 Royal Philharmonic Orchestra & Anastasiya Petryshak, Vasily Petrenko – Sala główna 19:00
Najbardziej wszechstronny zespół na świecie pod batutą jednego z najbardziej wziętych dyrygentów ostatnich lat – Royal Philharmonic Orchestra z Vasily Petrenko – wystąpi już w 11.10.2022 r. Ten koncert to obowiązkowy punkt w tegorocznym repertuarze naszej Sali koncertowej. Wybitne brzmienie muzyki poważnej Maxa Brucha, Sergeya Prokofieva oraz Jeana Sibeliusa tylko w Cavatina Hall.

12.10 Yousou N’Dour – Sala główna 19:00
Youssou N’Dour – senegalski kompozytor, wokalista i perkusista, najszerzej obecnie znany muzyk Czarnej Afryki. Ma wysoki tembr głosu, obejmującego 5 oktaw, który według opinii krytyków „zawiera w sobie historię Afryki” (Rolling Stone). Działacz polityczny, minister kultury i turystyki, ambasador dobrej woli UNICEF. Swój nadzwyczajny koncert zaprezentuje 12 października w Cavatina Hall.

14.10 NIGEL KENNEDY – Sala główna 20:00
Nigel Kennedy jest uznawany za jednego z najwybitniejszych żyjących skrzypków. Jego działalność artystyczna, w której łączy światy muzyki klasycznej, jazzowej, rockowej i popularnej, stawia go w gronie najważniejszych światowych twórców. W projekcie „When I am 64” przedstawi m.in. własne kompozycje oraz utwory Bacha i Gershwina. Niepowtarzalny koncert usłyszymy 14 października w Cavatina Hall.

16.10 MIOSH AKUSTYCZNIE III. PRZYJDŹ DO MNIE – Sala główna 20:00
Trzecia część akustycznego projektu Miuosha, który skupia od 2016 roku na jednej scenie muzyków FDG. Orkiestry, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz gości specjalnych. Projekt koncertowy będzie nosił tytuł „PRZYJDŹ DO MNIE”. Z asystą 18 muzyków i wieloma gośćmi, z produkcją na najwyższym poziomie – tylko i wyłącznie w Cavatina Hall 16 października.

23.10 Stacey Kent – Sala główna 20:00
Stacey Kent to wokalistka jazzowa, którą możemy postrzegać jako absolutną ekstraklasę, z legionem fanów na całym świecie, wieloma wyróżnieniami i nagrodami, w tym nominacją do nagrody Grammy. Usłyszymy “odurzające niedopowiedzenie w najlepszym wydaniu” (All About Jazz) – utwory z albumu „I Know I Dream: The Orchestral Sessions”. Stacey Kent i jej genialny koncert już 23.10 w Cavatina Hall.

29.10 Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów – Moje Najważniejsze – Sala główna 19:00
Niepowtarzalny głos i wyjątkowa charyzma – właśnie te cechy wyróżniają Cugowskiego. Muzyk gra dla publiczności już 50 lat i wciąż ma apetyt na więcej. Wraz z nową trasą koncertową zapowiada kolejne utwory, które stworzył wspólnie z Zespołem Mistrzów. Jubileusz pracy artystycznej uczcił krążkiem „50/70. Moje najważniejsze”. Niezapomniane rockowe wrażenia w Cavatina Hall gwarantowane!

30.10 Vito Bambino | Meek Oh Why? – Sala Główna 18:00
Różnorodność i multikulturowość – te słowa najlepiej określają Mateusza Dopieralskiego aka Vito Bambino. Artysta stworzył album “Na Poczekalni”, w którym jak w lustrze odbija się jego muzyczne DNA. Drugi artysta Meek czyli Mikołaj Kubicki to autor tekstów, wokalista i trębacz. W albumie “Offline” usłyszymy synthowe brzmienia, jak i elementy hip-hopu przeplatane jazzowymi improwizacjami, które tworzą spójną i energetyczną całość. Pierwszej klasy brzmienia już 30 października w Cavatina Hall.

31.10 Zaduszki Jazzowe: Matusz Smoczyński & Dominik Wania, Piotr Schmidt International Sextet – Komeda Nieznany 1967 – Sala Główna 19:00
Z nowym zespołem Piotr Schmidt opracował niedawno odnalezione w Bibliotece Narodowej utwory Komedy z 1967 roku. 31 października przy okazji koncertu w Cavatina Hall odbędzie się premiera wersji winylowej albumu. Będzie to czwarta płyta artysty wydanej na winylu. Nie sposób przegapić!

Zobacz także