Stacey Kent już w marcu w Cavatina Hall!

Kosmiczna sala koncertowa w Cavatina Hall po raz kolejny przyciąga artystkę światowego formatu. Stacey Kent to wokalistka jazzowa, którą możemy postrzegać jako absolutną ekstraklasę! Już 29 marca możecie się o tym przekonać podczas koncertu w Bielsku-Białej.

O skali uznania dla Stacey świadczy sprzedaż jej albumów przekraczająca 2 miliony, kolejne wydawnictwa pokrywające się złotem, podwójnym złotem i platyną, a także szereg wyróżnień i nagród, w tym nominacja do GRAMMY.

Album „I Know I Dream: The Orchestral Sessions” (Okeh/SONY) zebrał świetne recenzje, w tym upragnione pięć gwiazdek w Downbeat. Otrzymał też status „Album Roku” w kategorii wokal podczas Jazz Japan 2017 Awards i został opisany przez All About Jazz jako „odurzające niedopowiedzenie w najlepszym wydaniu”.

Wychowana na wschodnim wybrzeżu USA, absolwentka literatury porównawczej z zacięciem muzycznym, udała się do Europy, by kontynuować studia. Po otrzymaniu dyplomu w Sarah Lawrence College w Nowym Jorku, poprzez serię zrządzeń losu, znalazła się w Londynie, gdzie zapisała się na studia muzyczne w Guildhall School of Music and Drama oraz gdzie poznała swojego przyszłego męża i partnera muzycznego, Jima Tomlinsona.

Na swoim koncie ma 11 albumów studyjnych, w tym nominowany do GRAMMY „Breakfast On The Morning Tram” (EMI/BLUE NOTE 2007) i imponującą listę innych wspaniałych artystów, z którymi wystepowała. Stacey uświetniła sceny już ponad 50 krajów na świecie.

Zaczynała od wystepów w klubach jazzowych Londynu, zanim wydała pierwszy z serii 6 albumów, 'Close Your Eyes’ (1997), dla wytwórni Candid. Drugi album, „The Tender Trap” (1999), zwrócił uwagę jazzowej publiczności w USA, kiedy to pojawiła się w programach „CBS Sunday Morning” i NPR „All Things Considered”. Potem przyszły kolejne albumy i nagrody. „Let Yourself Go”, celebracja Freda Astaire’a, została wydana w 2000 roku, 'Dreamsville’ (2001) doprowadziło do przyznania Stacey Kent tytułu Jazzowej Wokalistki Roku w konkursie 'BBC Jazz Awards’. W 2002 roku ukazała się kolekcja piosenek Richarda Rodgersa 'In Love Again’. 'The Boy Next Door’ (2003) był ostatnim wydawnictwem Stacey Candid i jej pierwszym albumem, który osiągnął status złotej płyty.

W tym okresie Stacey ugruntowała swoją reputację jako wokalistka zdolna do odciśnięcia charakterystycznego piętna na imponującym repertuarze standardów. Jej zdolność do przekazywania emocji poprzez zniuansowane i minimalistyczne podejście została zaprezentowana na albumie Jima Tomlinsona, „The Lyric” (Token), który otrzymał nagrodę Albumu Roku na BBC Jazz Awards 2006. Album ten zwrócił uwagę Blue Note Records, z którym podpisała kontrakt w 2007 roku.  Z każdym kolejnym albumem styl Stacey stawał się coraz bardziej wyrafinowany, a jej artystyczne spojrzenie coraz szersze. Jej poszukiwania piosenek doprowadziły ją do wyjścia poza Great American Songbook, z francuską chanson i muzyką brazylijską tworzącą coraz większą część jej repertuaru.

Fani chwalą jej umiejętność nieskazitelnego frazowania i niepowtarzalną estetykę łączącą wrażliwość i wyrafinowanie.

W Cavatina Hall artystka wystąpi z towarzyszącymi jej muzykami:

STACEY KENT – Vocals
JIM TOMLINSON – Saxophones and flutes
GRAHAM HARVEY – Piano
JEREMY BROWN – Bass
JOSH MORRISON – Drums

Koncert Stacey Kent 29 marca (środa) w Cavatina Hall!

KUP BILET

Zobacz także