VOO VOO ANAWA 2020: WAGLEWSKI I GOŚCIE

Artystyczne spotkanie Marka Grechuty i zespołu Anawa z gwiazdami współczesnej muzyki rockowej i alternatywnej odbyło się 4 września w Cavatinie Hall.

Voo Voo, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Hubert „Spięty” Dobaczewski i Katarzyna Piszek (Kasai)

To artyści, którzy zabrali udział w fenomenalnym koncercie. Jest to również wielkie muzyczne wydarzenie ostatnich lat!

Efektem działań artystów jest powstała w 2020 roku płyta – „Anawa.2020”. Od tego czasu zespół Voo Voo regularnie wykonuje ten album na żywo z gościnnym udziałem czołówki polskich muzyków. W repertuarze koncertu nie zabrakło przebojów „Nie dokazuj”, „Będziesz moją Panią”, czy „(W dzikie wino) zaplątani”

fot. Bartłomiej Sidorczuk

Goście:

Tomasz Organek

Lider zespółu i autor tekstów w zespole ØRGANEK, laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W 2019 zadebiutował jako prozaik bestselerową powieścią „Teoria Opanowywania Trwogi”. Następnie w 2022 uznany przez magazyn Newsweek za jedną ze 100 najbardziej wpływowych Polaków w kategorii popkultura. Również w tym samym roku reprezentował Polskę na EXPO 2020 w Dubaju.

Spięty

Hubert „Spięty” Dobaczewski to artysta obdarzony niezwykłą wrażliwością, świetnym zmysłem obserwacji, talentem do opowiadania niebanalnych historii, ale też dystansem do świata i samego siebie oraz poczuciem humoru.
Od 2002 roku do czasu zawieszenia działalności w 2019 r. – muzyk zespołu Lao Che. W 2009 r. miał premierę jego solowy album „Antyszanty”. W 2021 r. wydał druga solową płytę pod tytułem „Black Mental”. Ostatni album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu.

Barbara Wrońska

Wokalistka, kompozytorka i jedna z lepszych autorek tekstów na polskiej scenie muzycznej. Multiinstrumentalistka z naciskiem na skrzypce i pianino, ale też aranżerka i producentka muzyczna. W 2019 roku, za album „Dom z ognia” została nominowana do Fryderyka.
Pochodzi z muzycznej rodziny. Jej dziadek Tadeusz Wroński, był rektorem Akademii Muzycznej w Warszawie, zaś ojciec wykładowcą na tejże uczelni.

KASAI

Katarzyna Piszek KASAI od 2008 roku jest obecna na polskiej scenie muzycznej, współpracując z czołówką polskich muzyków, z Anią Dąbrowską, Bogdanem Kondrackim, Karoliną Kozak, Noviką, Andrzejem Smolikiem, Moniką Brodką, Arturem Rojkiem, Pauliną Przybysz.
W 2018 r. rozpoczęła solową karierę jako KASAI, wydając 2 single: Impostor i Sun Spirit. W maju 2019 r. ukazał się jej debiutancki albumu „Equals”, wydany nakładem ART2 Music.

Zapraszamy po więcej wydarzeń dostępnych w naszym repertuarze i na Facebooku

Zobacz także