Alfredo Rodriguez Trio

czwartek19:00

Sala główna

kup biletotwiera się w nowym oknie

Cena: 80-120zł

Sala główna

Czas trwania: 80 min

Namalowane w najszerszy sposób historie Alfreda Rodrigueza i Pedrito Martineza mogą wydawać się podobne: obaj rozpoczęli życie w Hawanie, odkryli swoje talenty i pasje do muzyki i udali się do Stanów, gdzie połączyli muzykę swojej ojczyzny z szeroką różnorodnością wpływów, każdy na swój głęboko osobisty sposób.

Rodriguez urodził się w muzycznej rodzinie, jego ojciec był popularnym piosenkarzem i prezenterem telewizyjnym. Jako cudowne dziecko uczył się gry na fortepianie klasycznym w prestiżowym Conservatorio Amadeo Roldán i Instituto Superior de Arte, grając nocą muzykę popularną w orkiestrze ojca. Podczas występów na Montreux Jazz Festival w 2006 roku został odkryty przez swojego przyszłego mentora i producenta, legendarnego Quincy Jonesa.

Z drugiej strony Martinez doskonalił swoje rzemiosło na ulicach Hawany, ucząc się głęboko zakorzenionej perkusji i stylu wokalnego afro-kubańskiej muzyki folklorystycznej i religijnej. Prawie dziesięć lat starszy od Rodrigueza perkusista i wokalista, który przybył do Stanów Zjednoczonych w 1998 r., wkrótce otrzymał pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Afro-Latin Hand Drum Competition Thelonious Monk Institute of Jazz i wystąpił w filmie dokumentalnym Calle 54. Następnie współtworzył latynoską grupę fusion Yerba Buena, z którą koncertował i nagrał kilka udanych albumów. Pedrito występował lub nagrywał z Wyntonem Marsalisem, Stingiem, Brucem Springsteenem, Paulem Simonem, Angelique Kidjo, Chucho Valdésem i Jamesem Taylorem. Od 2005 roku jest liderem własnego kwartetu z nominowanym do nagrody GRAMMY® albumem wydanym w 2013 roku przez Motéma Music.

W wyniku dzielących ich różnic Rodriguez i Martinez łączy naturalna chemia, która zapewnia ekscytujące muzyczne doznania, gdy się spotykają. Ich pierwsza wycieczka duetu, „Duologue” (premiera 1 lutego 2019 r. przez Mack Avenue Records), odkrywa, że ​​para eksploruje szereg nastrojów i wpływów, od kubańskich klasyków po oryginalne kompozycje oparte na współpracy i wielu nieoczekiwanych faworytów.

Zobacz także

25. Festiwal Kompozytorów Polskich w Bielsku-Białej

Sala główna

Royal Philharmonic Orchestra & Anastasiya Petryshak, Vasily Petrenko

Sala główna

Youssou N’Dour

Sala główna

Nigel Kennedy & Band – „When I am 64”

Sala główna

Miuosh Akustycznie w Cavatina Hall

MIUOSH Akustycznie III. Przyjdź do mnie

Sala główna

Stacey Kent

Sala główna