Avery Gagliano

niedziela18:00

Sala główna

Sala główna

Dodatkowe informacje:

Wydarzenie minione

Nie tylko Chopin: Avery Gagliano

Avery Gagliano, zdobywczyni pierwszej nagrody i nagrody za najlepszy koncert na 10. National Chopin Piano Competition w 2020 r., jest młodą artystką, która porywa publiczność swoją wrażliwością, głębią emocjonalną i ekspresją muzyczną. Występowała na festiwalach i w salach koncertowych, takich jak: Verbier Festival Academy, The Gilmore, Ravinia Festival, Aspen Music Festival, Louis Vuitton Foundation w Paryżu, Jay Pritzker Pavilion w Millennium Park w Chicago, WQXR Greene Space, WRTI Performance Studio i Grammy Salute to Classical Music w Carnegie Hall.

Jako solistka współpracuje z szeregiem orkiestr w Stanach Zjednoczonych, w tym z Aspen Philharmonic Orchestra, Tuscarawas Philharmonic, MostArts Festival Orchestra, Capital City Symphony, National Chamber Ensemble, a ostatnio z Oregon Mozart Players. Jest także zapaloną kameralistką i występuje gościnnie z Jupiter Symphony Chamber Players.

Avery Gagliano otrzymała Nagrodę Publiczności na Cliburn International Junior Piano Competition 2019, była laureatką pierwszej nagrody Aspen Music Festival Concerto Competition i MostArts Festival Piano Competition, wygrała również ogólnokrajowy konkurs YoungArts 2019. Jest absolwentką Verbier Festival & Academy 2019 oraz Lang Lang International Music Foundation, czteroletnią laureatką stypendium US Chopin Foundation Scholarship, nominowaną do nagrody Inaugural Outstanding Young Artist Achievement Award przyznawanej przez National Chamber Ensemble. Kilkukrotnie wystąpiła w programie „From The Top” w National Public Radio (NPR).

Avery Gagliano pochodzi z Waszyngtonu, gdzie studiowała u Mariny Aleksiejewej. Artystka mieszka obecnie w Filadelfii i studiuje w Curtis Institute of Music pod kierunkiem Gary’ego Graffmana i Roberta McDonalda; studiowała również u Jonathana Bissa w tej samej uczelni.

fot. Sandra Szuta

Informacje

Program

J. S. Bach III Suita francuska h-moll BWV 814
I. Allemande
II. Courante
III. Sarabande
IV. Anglaise
V. Menuet
VI. Gigue

F. Chopin Mazurki op.50
F. Chopin Barkarola op. 60

Przerwa

W. A. Mozart Sonata a-moll KV 310
I. Allegro maestoso
II. Andante cantabile con espressione
III. Presto

F. Liszt Valse Impromptu
K. Szymanowski Wariacje b-moll op. 3

Organizatorzy

Fundacja Fiducia (Cavatina Hall)

Partnerzy

Cavatina – Generalny wykonawca inwestycji biurowych

Zobacz także

Ólafur Arnalds

Sala główna

Lordofon

plac Bolka i Lolka przed Galerią Sfera

Bass Astral

scena przed galerią handlową Sfera

Edi Sánchez & The Latin Lovers

Sandecki Brothers

Sonar Live Act