Buba & Bantamba

sobota19:00

Sala główna

kup biletotwiera się w nowym oknie

Cena: 40 - 70 zł

Sala główna

Czas trwania: 1,5h

5 sierpnia o godz. 19:00 Cavatina Hall w Bielsku-Białej stanie się areną dla jednego z najbardziej oczekiwanych egzotycznych wydarzeń muzycznych tego sezonu. Buba Badije Kuyateh & Bantamba, wyjątkowy zespół grający muzykę afrykańską, zaprasza na swój koncert wszystkich miłośników unikalnych brzmień.

Buba Badjie Kuyateh to urodzony i wychowany w Gambii artysta o niezwykłym talencie i charyzmie.  Jest kompozytorem i wirtuozem kory – tradycyjnego instrumentu strunowego, zwanego też nazywany harfą afrykańską. Buba gra na korze od ponad 20 lat. Wcześniej koncertował w Gambii i Senegalu, a od ok. 10 lat również w Europie. Występ artysty to popis umiejętności gry na 21-strunowym instrumencie, obfitujący w improwizacje i solówki, zapewniający niepowtarzalną ucztę dla ucha. Wraz z zespołem Bantamba, Buba Badije Kuyateh tworzy unikalne połączenie tradycyjnych afrykańskich dźwięków z nowoczesnymi aranżacjami. Ich muzyka jest pełna energii, rytmu i emocji, które przenoszą słuchaczy w egzotyczny świat afrykańskich rytmów.

Buba Badjie Kuyateh magicznym szyfrem dźwięków dociera do granic ludzkiej wrażliwości. Tomasz Konwent

O zespole:

Batamba to europejski projekt z pogranicza stylów muzycznych, fuzja kory tradycyjnej z muzyką współczesną, jazzem i funkiem. W skład zespołu wchodzą:

  • Buba Badjie Kuyateh (Gambia) – kora /śpiew
  • Christopher Li’Nard Jackson (USA/NY – współpracował z takimi artystami jak Prince, Lauryn Hill i Steve Wonder) – gitara basowa
  • Nathan  Williams (USA) – trąbka
  • Amadou Fola (Senegal) – bęben afrykański djembe
  • Dominik Jaske (PL) – perkusja
  • Jammes Nova (UK) – instrumenty klawiszowe

Koncert Buba Badije Kuyateh & Bantamba w Cavatina Hall to okazja, aby poczuć bliski kontakt z afrykańską kulturą i zanurzyć się w niezwykłym brzmieniu kory i afrykańskich bębnów z dźwiękami gitary, perkusji i klawiszy. Zespół przygotował niezapomniane aranżacje swoich największych przebojów, które przeniosą nas w egzotyczny świat Gambii.

Zobacz także

„Off-Brand gOdds”: esperanza spalding & Antonio Brown Dance / Horntet – OJF XXV BZJ

Sala główna

Voo Voo

Sala główna

Pełech & Horna Duo

Sala główna

Janáček Philharmonic Ostrava: Siódma Beethovenowska

Sala główna

Janáček Philharmonic Ostrava: Moser gra Szostakowicza

Sala główna

Tommy Emmanuel

Sala główna