Me And That Man

środa19:00

Sala główna

kup biletotwiera się w nowym oknie

Cena: 89 - 129 zł

Sala główna

Czas trwania: 2h

Nergal znany jest z szerokich horyzontów muzycznych. Lider legendarnego Behemoth nigdy nie krył swojej sympatii do lżejszej, klimatycznej muzyki, chociażby spod znaku country, folku, bluesa. Na samej fascynacji się nie skończyło. Dowodem jest zespół Me And That Man. Formacja narodziła się w 2016 roku i przez dłuższy czas prym w niej wiedli Nergal i John Porter. Debiutancka płyta MATM miała premierę w 2017 r, na której to płycie muzycy świetnie zmieszali wpływy wspomnianych gatunków, tworząc całość nawiązującą do Nicka Cave’a, Toma Waitsa, Johnny’ego Casha, czy Davida Allana Coe i silnie naznaczona bliskim liderowi kapeli diabelskim pierwiastkiem. Współpraca Nergala i Portera jednak zakończyła się w 2018 roku. 

Na dwóch kolejnych wydawnictwach Me And That Man („New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 1” i „New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2”) Nergal oddał wokale swoim licznym znanym zagranicznym znajomym, by wymienić, chociażby Coreya Taylora ze Slipknot, Abbatha, Tobiasa Forge z Ghost, Myrkur, Devina Townsenda, Matta Heafy. Łukasz Kumański pozostał w grupie, której międzynarodowy status utrzymują włoski basista Matteo Massoli (eks-Blindead) i Sasha Boole (gitara, wokal). W 2022 roku zespół zagrał szereg doskonale przyjętych koncertów na festiwalach w całej Europie, i po raz kolejny połączył siły z Johnem Porterem na cykl koncertów w Polsce. Podobnie będzie i tym razem. Nergal i John Porter staną obok siebie, żeby zagrać swoje największe hity. 

Gośćmi specjalnymi zespołu Me And That Man będzie grupa Izzy and the Black Trees, charakteryzująca się łączeniem brudnych punkowych gitar i charyzmatycznego głosu wokalistki. W brzmieniu zespołu zauważalna jest surowa elektryzująca energia na miarę the Pixies, PJ Harvey, Sonic Youth czy Patti Smith. W 2020 ukazał się ich debiutancki album Trust No One (wyd. Antena Krzyku), który spodobał się fanom oraz recenzentom w Polsce i za granicą. Utwór tytułowy albumu był prezentowany przez legendarnego Steve’a Lamacq w programie BBC 6 Music Recommends.

W styczniu 2021 ukazał się specjalny pandemiczny singiel zespołu pt. The Station wspólnie stworzony i nagrany z Kev’em Fox’em. W tym samym czasie, razem z producentem Marcinem Borsem, zespół rozpoczął pracę nad nowym, drugim albumem pt. “Revolution Comes in Waves”, który to ujrzał światło dzienne siódmego października 2022 (wyd. Antena Krzyku). Płyta została świetnie przyjęta przez fanów oraz prasę muzyczną w Polsce.

Izzy and the Black Trees to:
Izabela Izzy Rekowska – wokal, teksty
Mariusz Dojs – gitara, wokal
Mateusz Pawlukiewicz – perkusja
Łukasz Mazdah Mazurowski – gitara basowa

Harmonogram wydarzenia:
19:00-19:45 zespół Izzy and the Black Trees (support)
19:45-20:15 przerwa
20:15-22:15 Me And That Man

Zobacz także

APOSTOLIS ANTHIMOS 50!

„APOSTOLIS ANTHIMOS”

Sala główna

25. Festiwal Kompozytorów Polskich w Bielsku-Białej

Sala główna

„Moniuszko z 1000 i Jednej Nocy” Zespół Marii Pomianowskiej

Sala kameralna

„Perły Muzyki Polskiej” – Kwartet Marii Pomianowskiej

Sala kameralna

„Sukoterapia” – Maria Pomianowska

Sala kameralna