Koncert jest podróżą po świecie polskiej muzyki ludowej i klasycznej od epoki średniowiecza do współczesności.
Od dawna wiadomo, że w muzyce klasycznej, sięganie do folkloru wiąże się z fascynacją dawnością, specyficznością i prostotą muzyki ludowej. Jej własne, autonomiczne piękno może być pierwszą przyczyną zainteresowania profesjonalnego twórcy. Choć utwory polskich kompozytorów pisane są głównie na instrumentarium klasyczne, swoim bogactwem fakturalnym i przestrzennym zachęcają do poszukiwania dla nich innych barw, a przez to wartości brzmieniowych. Poprzez zestawienie brzmień klasycznych z ludowymi powstaje artystyczny przekaz adresowany do bardzo szerokiego odbiorcy ulokowanego we współczesnej rzeczywistości.

W koncercie przedstawione zostaną dzieła kompozytorów polskich: F. Chopina i S. Moniuszki zaaranżowane na instrumenty klasyczne, ludowe i dawne. W programie pojawią się też utwory ludowe z różnych zakątków Polski. Ważnym elementem spinającym całość programu jest improwizacja, wynikająca z inspiracji muzyką wybitnych kompozytorów polskich oraz rytmów i melodii polskiej wsi. W ten sposób program „Perły muzyki polskiej” tworzy homogeniczną całość o nowatorskim charakterze.

Katarzyna Gacek – Duda
Flecistka, multiinstrumentalistka, podróżniczka, vlogerka i kompozytorka w zakresie fletowej muzyki autorskiej i etnicznej.
Założycielka etnicznych projektów takich jak Królestwo Beskidu, Kasia Gacek Duda i Dariush Rasouli „Euroasian” oraz projektu Kultury Fletowe Świata. Koncertuje w kraju i na całym świecie. Zajmuje się propagowaniem flecistyki etnicznej świata. Jest autorką bezprecedensowych ornamentów etnicznych na flet poprzeczny współczesny. Obecnie pracuje nad swoją drugą autorską płytą: „Euroasian”.

Wojciech Lubertowicz – reżyser dźwięku i multiinstrumentalista. Absolwent Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Specjalizuje się w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych (bębny obręczowe, darbuka, tombak, cajon), oraz dętych (duduk, ney). Działa na pograniczu stylów i gatunków muzycznych, współpracując zarówno z artystami związanymi z muzyką dawną (Il Giardino D’Amore, Sabionetta, Alta), folkową (m.in. Maria Pomianowska, Mosaic, Karolina Skrzyńska, Angela Gaber), tradycyjną (Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta, Monodia Polska), czy jazzową i alternatywną (Zawartko/Piasecki, Phillip Bracken). Ma na swoim koncie ponad 30 nagrań płytowych i koncerty na czterech kontynentach. Obecnie w ramach studiów doktoranckich powadzi badania nad współczesną techniką gry na bębnach obręczowych w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Hubert Giziewski – Koncertujący akordeonista, animator kultury, menedżer projektów muzycznych i społecznych, redaktor wydawnictw muzycznych, właściciel agencji artystycznej Harmonium Consulting. W 2006 roku ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Jerzego Jurka. W latach 2007-2008 studiował także na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.