Royal Philharmonic Orchestra & Anastasiya Petryshak, Vasily Petrenko

wtorek19:00

Sala główna

kup biletotwiera się w nowym oknie

Cena: 300, 350, 400 zł

Sala główna

Czas trwania: 140 min

Dodatkowe informacje:

koncerty organizowane przez Cavatina Hall

Najbardziej wszechstronny zespół na świecie pod batutą jednego z najbardziej wziętych dyrygentów ostatnich lat – Royal Philharmonic Orchestra – wystąpi w Cavatina Hall już w październiku 2022 r. Ten koncert to obowiązkowy punkt w tegorocznym repertuarze naszej Sali koncertowej.

Królewska Orkiestra Filharmoniczna występuje z gwiazdami muzyki pop, nagrywa muzykę do gier komputerowych, filmów i programów telewizyjnych, ale przede wszystkim prezentuje najwyższy poziom artystyczny przed jak najszerszą publicznością. Jej misją jest wzbogacania życia poprzez doświadczenia orkiestrowe.
Od przeszło siedemdziesięciu lat Royal Philharmonic Orchestra znajduje się w czołówce muzycznego świata w Wielkiej Brytanii, współpracując jednocześnie z najlepszymi dyrygentami i stale jest w czołówce londyńskich orkiestr symfonicznych, zazwyczaj grając około 200 koncertów w każdym sezonie i przy ponad półmilionowej publiczności na całym świecie.

W sierpniu 2020 roku Vasily Petrenko został mianowany na funkcję dyrektora muzycznego Royal Philharmonic Orchestra, a od roku pełnieni swoją funkcję. Dołączając do RPO, Petrenko zasilił szeregi prowadzących orkiestrę, znakomitych i utytułowanych dyrygentów, wśród których znajdują się Pinchas Zukerman, Alexander Shelley oraz Grzegorz Nowak. Nominacja Petrenki ma być wyrazem determinacji orkiestry w poszerzaniu grona odbiorców.

Gwiazdą koncertu w Cavatina Hall będzie Anastasiya Petryshak (skrzypce). Pochodząca z Ukrainy skrzypaczka już we wczesnych latach zaczęła występować publicznie jako solistka, uczestnicząc i wygrywając w wielu krajowych i międzynarodowych zawodach. Na początku edukacji muzycznej, Petryshak szkoliła się pod kierunkiem mistrza Salvatore Accardo. Studiowała także u Zachara Brona, Borisa Belkina, Shlomo Mintza, Pierre’a Amoyala. Od 2017 roku doskonaliła technikę gry na skrzypcach pod kierunkiem prof. Rudolfa Koelmana w Zürcher Hochschule der Künste.

Program:

Część 1:
Sergey Prokofiev: Symfonia klasyczna D-dur op. 25

Max Bruch: I Koncert skrzypcowy g-moll op. 26
Część 2:
Jean Sibelius: II Symfonia D-dur op. 43

Artyści:

Royal Philharmonic Orchestra
Wasilij Petrenko, dyrygent
Anastasiya Petryshak, skrzypce

Zobacz także

Salsa Central

plac Bolka i Lolka przed Galerią Sfera

Kasia Lins

plac Bolka i Lolka przed Galerią Sfera

Skubas

plac Bolka i Lolka przed Galerią Sfera

Filharmonia Krakowska – Ludwig van Beethoven

Sala główna

VOO VOO Anawa 2020: Waglewski i goście

Sala główna

Gala Symfoniczna „Beskid Classics”

Sala główna