Tymoteusz Bies & Filip Bies – recital fortepianowy
Roman Hryciów – fotografia
Eksplozja pianistycznego kunsztu. W programie: Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski, Wojciech Kilar. Na deser okraszona braterską relacją muzyka na cztery ręce w wykonaniu Tymoteusza Biesa oraz nietuzinkowego pianisty Filipa Biesa.
Tymoteusz Bies & Filip Bies Duo to wyjątkowa propozycja repertuarowa.
Rocznik ’95. Polski pianista nowej generacji.
Laureat licznych konkursów i festiwali muzycznych m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, Friuli Venezia Giulia International Piano Competition oraz zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego. Koncertował u boku większości polskich zespołów filharmonicznych, a także Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Orkiestry Sinfonia Varsovia, Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, współpracując m.in. z Lionelem Bringuierem, Juozasem Domarkasem czy Lawrencem Fosterem. Jednocześnie producent muzyczny oraz odtwórca głównej roli, wykonawca wykorzystanych w filmie utworów fortepianowych oraz autor muzyki; film otrzymał Nagrodę Specjalną Jury podczas 79. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji i trzy nagrody w ramach 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Wszystkie dzieci – małe i duże – zapraszamy na wyjątkowy, magiczny koncert z okazji Dnia Dziecka, gdzie najpiękniejsze bajkowe melodie ożyją na scenie w pięknej, symfonicznej odsłonie. Cavatina Philharmonic Orchestra wyruszy w niezwykłą muzyczną podróż do świata Disneya, pełnego wzruszeń, radości i niezapomnianych chwil.
W programie znajdą się ukochane piosenki z najbardziej znanych animacji Disneya:
Król Lew: Can You Feel the Love Tonight – romantyczny hymn miłości w samym sercu sawanny. Kraina Lodu: Let It Go – potężna ballada, która rozgrzeje każde serce, nawet w najzimniejszy dzień. Księga Dżungli: The Bare Necessities – pełen luzu i pozytywnej energii utwór, który zachęca, by cieszyć się życiem. Toy Story: You’ve Got a Friend in Me – piosenka o prawdziwej przyjaźni, która wzruszy każdego. Aladyn: A Whole New World – muzyczna podróż na latającym dywanie prosto do świata magii. Mała Syrenka: Under the Sea – taneczny hit prosto z podmorskiego świata. Król Lew: Hakuna Matata – filozofia życia bez zmartwień w rytmie niezapomnianej melodii oraz The Circle of Life. Mulan: Reflection – poruszający utwór o poszukiwaniu swojej tożsamości oraz Pocahontas: Colors of the Wind.
To idealny koncert dla całej rodziny! Ukochane melodie w potężnym, symfonicznym wydaniu, które na nowo odkryje ich piękno.
Cavatina Philharmonic Orchestra zaprasza na niezwykły wieczór, podczas którego zanurzymy się w świat subtelnych dźwięków i malarskich pejzaży, autorstwa mistrzów muzyki francuskiej. W programie koncertu znajdą się dzieła pełne elegancji, liryzmu i wyrafinowanego piękna.
Na początek Claude Debussy – „Prélude à l’aprés-midi d’un faune” (Popołudnie fauna) – muzyczna impresja inspirowana poezją Stéphane’a Mallarmégo. Debussy wprowadza nas w senny, oniryczny świat fauna, którego muzyka oddycha subtelnością i poetycką magią. To jedno z najważniejszych dzieł impresjonizmu, pełne delikatnych brzmień i tajemniczego uroku.
Następnie w refleksyjny nastrój wprowadzi nas utwór „Pavane” Gabriela Fauré. To elegancki i liryczny utwór, który w każdym dźwięku emanuje francuskim wdziękiem. To muzyka subtelna i wyrafinowana, pełna nostalgii i melancholii, idealna do zatrzymania się i zatopienia w pięknie chwili.
Zwieńczeniem wieczoru będzie arcydzieło symfoniczne, które przeniesie nas wprost w serce morskich głębin – „La Mer” Claude’a Debussy’ego. Kompozytor maluje muzyczny obraz morza, od spokojnych fal po burzliwe żywioły. Trzy części dzieła ukazują różne oblicza oceanu: jego tajemniczość, majestatyczność i nieprzewidywalność. To podróż, która oczaruje każdego miłośnika natury i dźwięku.
Solistą wieczoru będzie saksofonista Paweł Gusnar.
Ten koncert to uczta dla zmysłów – subtelna i emocjonalna muzyka, pełna światła i kolorów, przeniesie Was w świat francuskiej finezji. Idealny wieczór, by oderwać się od codzienności i zanurzyć w magicznych dźwiękach, które ukazują potęgę i piękno natury, a także delikatność ludzkich emocji.
Cavatina Philharmonic Orchestra zaprasza na niezapomniany koncert symfoniczny, który zabierze nas w poruszającą podróż przez świat romantycznych opowieści.
Wieczór rozpoczniemy od „Les Préludes” Ferenca Liszta, utworu, który w hipnotyzujący sposób łączy różne nastroje i ukazuje cykl muzycznych epizodów, odzwierciedlających życie i przygodę.
Kolejnym punktem programu będzie „A Hero’s Song” Antonína Dvořáka, który w swojej mistrzowskiej kompozycji ukazuje heroiczne bohaterstwo i nieprzemijającą ludzką odwagę. Muzyka Dvořáka wprowadzi nas w świat romantyzmu, pełnego przepychu i melodyjnych fraz, które poruszą najgłębsze zakamarki duszy.
Na zakończenie wieczoru usłyszymy III Symfonię „Eroica” Ludwiga van Beethovena, jedno z najważniejszych dzieł w historii muzyki. Przełomowa i odważna, „Eroica” jest hołdem dla ideałów heroicznych, oddająca ducha walki i pasji. Jej potężne brzmienie, zapadające w pamięć tematy i chwytające za serce emocje dostarczą niezapomnianych przeżyć.
Zapraszamy na wieczór pełen wzruszeń, radości i muzycznych uniesień.
Barwy Świata: Marcin Wyrostek i Cavatina Philharmonic Orchestra
Wykonawcy:
Marcin Wyrostek – akordeon
Marcin Jajkiewicz – wokal
Stanisław Słowiński – skrzypce
Piotr Zaufal – bas
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne
Zapraszamy na wyjątkowy koncert Marcina Wyrostka z orkiestrą Cavatina Philharmonic Orchestra, podczas którego zabrzmią dźwięki muzyki świata. Wieczór ten będzie okazją do zanurzenia się w różnorodne brzmienia muzyki bałkańskiej, słowiańskiej, francuskiej, żydowskiej, argentyńskiej i latynoskiej. Przepiękne aranżacje utworów z różnych zakątków globu przeniosą nas w niezapomnianą podróż pełną emocji i pasji.
Marcin Wyrostek – wirtuoz akordeonu i twórca takich projektów jak Tango Corazon, Coloriage oraz Music and Dance Show, zachwyca publiczność na całym świecie. Jego występy na renomowanych festiwalach oraz współpraca z wybitnymi artystami świadczą o jego niezwykłym talencie i pasji do muzyki. Wraz z orkiestrą Cavatina Philharmonic Orchestra zaprezentuje kultowe utwory jak „Besame Mucho”, „Oblivion”, „La Valse d’Amelie”, „Moldav” czy „Libertango”. Usłyszą Państwo także energetyczne melodie jak „Children of Sanchez”, „Jovano Jovanke” czy „Palinka”.
Ten niezwykły wieczór będzie doskonałą okazją, by zanurzyć się w różnorodność dźwięków i emocji, jakie niesie ze sobą muzyka świata w mistrzowskim wykonaniu. Do zobaczenia na koncercie!
Kolędy i Pastorałki w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego to jedne z najpiękniejszych tradycyjnych interpretacji polskiej muzyki świątecznej. Przywołują niepowtarzalną atmosferę Bożego Narodzenia – białego obrusa, choinki i opłatka, a ich wyjątkowość tkwi w melodyce i rytmach, takich jak mazur, oberek czy polonez. W czasach dominacji „White Christmas” i „Jingle Bells” jest to wyjątkowa okazja, by usłyszeć polskie kolędy w ich pierwotnym brzmieniu.
„Mazowsze” to jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, sięgający do bogatej tradycji polskich tańców, pieśni i obrzędów. Dzięki różnorodnemu repertuarowi zespół zyskał status narodowego ambasadora polskiej kultury.
Dla milionów widzów na całym świecie koncerty „Mazowsza” były pierwszym spotkaniem z polską kulturą. „Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!” – napisał szwajcarski dziennik “Gazette de Lausanne”, a Jerzy Waldorff określił „Mazowsze” jako „perłę w koronie Rzeczypospolitej”. Do dziś ponad 27 milionów widzów miało okazję podziwiać występy zespołu, który przejechał 2,3 miliona kilometrów, odwiedzając 210 miast w Polsce i 51 krajów na całym świecie.
Czeska Orkiestra Symfoniczna na żywo powraca! Tym razem widzowie przeniosą się do smoków i starożytnych wojen, wykonując repertuar słynnego serialu Gra o tron i najlepszą muzykę z epickiego kina. Ożywają melodie z Gladiatora, Batmana Dark Knighta, Alexandra, Interstellar czy Incepcji.
Spektakl zachwyci zarówno dorosłych, jak i dzieci. Koncert realizowany jest we współpracy z odrodzoną Praską Orkiestrą (składającą się ze wspaniałych muzyków, którzy pracują w Filharmonii Czeskiej, Teatrze Narodowym i wielu innych), która często występuje także na scenach zagranicznych.
Słynnym melodiom filmowym towarzyszyć będą projekcje na dużym ekranie. Orkiestra, którą zagra Czeska Orkiestra Symfoniczna na żywo, działa w swoim składzie od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i może pochwalić się licznymi sukcesami w Monachium, Linzu, Zurychu, Ameryce, Korei Południowej i Chinach.Niezapomniane przeżycie, które na Was czeka, na długo zapisze się w waszych sercach. Koncert Best Epic Film Music docenią zarówno melomani, jak i fani wspomnianych filmów.
Orkiestrę poprowadzi Dyrektor Artystyczny Cavatina Philharmonic Orchestra Stanley Dodds a solistką koncertu sopranistka Rinnat Moriah.
Rozpoczniemy od „Exsultate, Jubilate” – pełnego blasku i entuzjazmu utworu, który dzięki swoim radosnym brzmieniom i podniosłym melodiom budzi w sercach słuchaczy poczucie odnowy i nadziei, tak istotne w okresie Wielkanocy. Jest to idealny moment, aby zatrzymać się na chwilę i poczuć wewnętrzną radość oraz wdzięczność za odradzające się życie.
Kulminacją wieczoru będzie monumentalne i poruszające „Requiem” Mozarta, jedno z najważniejszych dzieł muzyki sakralnej. Orkiestra i chór, prowadzone przez Stanleya Doddsa, stworzą niezwykłą atmosferę refleksji i kontemplacji. Przepiękne, pełne emocji fragmenty tej mszy żałobnej pozwolą zgłębić tajemnice życia i śmierci, dostarczając niezapomnianych przeżyć artystycznych.
Cavatina Philharmonic Orchestra zaprasza na niezwykły koncert poświęcony twórczości George’a Gershwina, kompozytora, który z powodzeniem łączył jazz z muzyką symfoniczną. Orkiestrę poprowadzi Jacek Obstarczyk – dyrygent i menadżer kreatywny orkiestry. Na ten wyjątkowy wieczor przygotował program, który zachwyci bogactwem barw, emocji i jazzowego szaleństwa.
Koncert otworzy barwna i pełna energii suita An American in Paris, zabierająca nas na muzyczny spacer po ulicach Paryża. Utwór łączy elementy jazzu i muzyki klasycznej, oddając atmosferę francuskiej metropolii poprzez żywiołowe rytmy, liryczne melodie i dźwięki paryskiego ruchu ulicznego.
Następnie usłyszymy legendarną Błękitną Rapsodię, w której partię fortepianową wykona Paweł Tomaszewski – wybitny pianista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny, dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jego pianistyczna wirtuozeria oraz twórczość cechują się zręcznym połączeniem różnorodnych stylów i tradycji muzycznych, dzięki czemu interpretacja, którą nas uraczy, zapewni niepowtarzalne wrażenia, oddając pełnię ekspresji tego kultowego dzieła.
Po przerwie czeka nas podróż przez emocje i melodie opery Porgy & Bess, w aranżacji symfonicznej pod tytułem Symphonic Pictures. To mistrzowskie zestawienie tematów z opery w pełni ukazuje bogactwo i głębię tej amerykańskiej klasyki. Wieczór z Gershwinem to wyjątkowa szansa, by zanurzyć się w niezwykłej harmonii jazzu i orkiestry symfonicznej.
W programie wieczoru znajdą się utwory inspirowane pięknem szkockiej przyrody, kulturą i historią. Orkiestrę poprowadzi Dyrektor Artystyczny Cavatina Philharmonic Orchestra Stanley Dodds.
Koncert rozpocznie Uwertura Koncertowa „Hebrydy” Felixa Mendelssohna. To symfoniczna uwertura skomponowana w 1830 roku, zainspirowana podróżą kompozytora na szkockie wyspy Hebrydy. Utwór, znany również jako „Jaskinia Fingala”, oddaje atmosferę dzikiej natury, morskich fal i tajemniczej jaskini. Mendelssohn wykorzystuje bogactwo orkiestry do stworzenia malowniczego pejzażu dźwiękowego, pełnego subtelnych zmian dynamiki i barw. To jedno z najsłynniejszych dzieł ilustracyjnych epoki romantyzmu, w którym kompozytor mistrzowsko uchwycił piękno i grozę natury.
Gościem specjalnym wieczoru będzie wybitny polski śpiewak operowy Hubert Zapiór – laureat wielu międzynarodowych konkursów, zwycięzca The Opera Index Award w The Opera Index Vocal Competition 2018. Zaprezentuje cykl pieśni brytyjskiego kompozytora Geralda Finzi zatytułowany „Let Us Garlands Bring”. To dzieło skomponowane w 1942 roku, oparte na tekstach Williama Szekspira. Jest przykładem mistrzowskiego połączenie literatury i muzyki, które porusza serce i wyobraźnię.
W drugiej części koncertu ponownie usłyszymy dzieło Felixa Mendelssohna. Będzie to słynna Symfonia „Szkocka” nr 3 op. 56. Skomponowana w latach 1829–1842, została zainspirowana podróżą kompozytora do Szkocji, gdzie odwiedził między innymi ruiny zamku Holyrood i urzekające krajobrazy szkockich wyżyn. Mendelssohn, korzystając z bogactwa orkiestry, maluje muzyczny pejzaż, w którym można usłyszeć zarówno echa szkockiej muzyki ludowej, jak i jego osobiste wrażenia z podróży.
Zarządzaj zgodami plików cookie
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.