„Requiem Ludowe” otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2015.

„Requiem Ludowe” to nowa forma muzyczna żałobna, zanurzona w tradycji mazowieckich pieśni i oparta na tekstach ze Śpiewnika Pelplińskiego z 1871 roku. Kompozycja ta, stworzona przez Kwadrofonik, tworzy niezwykłą opowieść o odchodzeniu, korzystając z różnorodnych form i gatunków muzycznych oraz interpretacji Adama Struga.

Adam Strug, śpiewak o wielkim talencie, współpracuje z mistrzami budowania barw i przestrzeni, tworząc unikalne połączenie muzyki tradycyjnej z nowoczesnym eksperymentem. „Requiem Ludowe” to harmonijna konstrukcja oparta na pięknie zaaranżowanych tradycyjnych melodiach, jednocześnie przenikająca napięciami minimal music i wirtuozerską improwizacją.

Tekst nawiązuje do etapów wędrówki duszy po śmierci, fascynując i przerażając jednocześnie. Warstwa muzyczna dzieła potęguje te uczucia, operując napięciami między minimal music a wirtuozerską improwizacją.

Niepowtarzalny język muzycznej narracji „Requiem Ludowe” uzupełniają przedmioty niekoniecznie związane z muzyką, takie jak klawiatura komputera, dzwonki kościelne czy miska z wodą, które nabierają sensu symbolicznego w kontekście koncertu.

„Requiem Ludowe” otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2015.

KWADROFONIK

Kwadrofonik, jedyny w Polsce i jeden z niewielu na świecie kwartetów fortepianowo-perkusyjnych, powstał w 2006 roku. Zdobywając Grand Prix, Nagrodę Publiczności i Nagrodę Prezydenta Warszawy na 9. Festiwalu Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja,” zespół stał się odkryciem i nową siłą w muzyce folkowej. Ich debiutancka płyta „Folklove” zdobyła Folkowy Fonogram Roku w 2009 roku. Kwadrofonik koncertował na wielu prestiżowych scenach, prezentując projekty łączące muzykę ludową z utworami takich kompozytorów jak Chopin czy Lutosławski.

ADAM STRUG

Adam Strug to śpiewak i instrumentalista, założyciel zespołu Monodia Polska. Specjalizuje się w wykonywaniu pieśni przekazywanych w tradycji ustnej. Jego albumy „Adieu” i „Strug. Leśmian” zdobyły uznanie. Strug jest również współtwórcą wielu projektów muzycznych, kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej.

Wybierz miejsca za pomocą listy rozwijanej

Koszyk jest pusty

Przejdź do poprzedniej zakładki i wybierz najlepsze miesjca dla siebie.

Usuń

Bilet

Ilość

Cena

Podsumowanie

0 0,00 zł

Wybierz miejsce i kup bilet już teraz!

Kup bilet