W wrześniu 2023 roku narodził się Projekt Bielska Orkiestra Cavatina, zrzeszając w swoim składzie najwybitniejszych muzycznych talentów związanych z Bielskiem-Białą.

To elitarne grono artystów, głównie wychowanków bielskiej szkoły muzycznej oraz absolwentów renomowanych uczelni muzycznych krajowych i zagranicznych. Koncerty orkiestry w Cavatina Hall zdobywają coraz większą popularność, zyskując uznanie za perfekcję wykonawczą i entuzjazm, jaki towarzyszy każdemu ich wymagającemu utworowi.

Niezwykłym wydarzeniem roku jest lutowy koncert, w którym dwaj soliści i dyrygent reprezentują swoje rodzinne Bielsko-Białą. Ten koncert ma potencjał stać się niezapomnianym wydarzeniem w historii kulturalnej miasta, gdzie dwaj utalentowani pianiści z Bielska-Białej udowodnią, że w krótkim czasie mogą być godnymi spadkobiercami sławy Jana Smeterlina, wybitnego bielszczanina i pianisty światowej sławy.

Program koncertu obejmuje dzieła takich mistrzów jak Ludwig van Beethoven i Fryderyk Chopin, a wykonawcami są Mateusz Dubiel i Eryk Parchański przy akompaniamencie Bielskiej Orkiestry Cavatina pod batutą Jacka Obstarczyka. To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko wpisze się w historię kulturalną miasta, ale również pozwoli dostrzec potencjał międzynarodowej sławy dwóch utalentowanych pianistów z Bielska-Białej.

Program:

Ludwig van Beethoven 
Uwertura Egmont op. 84 
IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58

Fryderyk Chopin 
Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Wykonawcy:

Mateusz Dubiel – fortepian
Eryk Parchański – fortepian
Bielska Orkiestra Cavatina 

Dyrygent:
Jacek Obstarczyk 

Wybierz miejsce i kup bilet już teraz!

Kup bilet