Zapraszamy na spotkanie z jazzem najwyższej próby. Na scenie Cavatina Hall wystąpi jedna z najważniejszych wokalistek jazzowych w historii muzyki – Dianne Reeves z zespołem!

Dianne Reeves, zdobywczyni pięciu prestiżowych nagród Grammy, to jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych na globie. Jej niezwykłe umiejętności wokalne, zdolność do improwizacji oraz unikalne połączenie stylów jazzu i R&B zaowocowały trzema kolejnymi nagrodami Grammy dla Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu, co stało się pierwszym takim przypadkiem w historii dowolnej kategorii wokalnej.

Reeves zagrała znaczącą rolę w filmie „Good Night, and Good Luck” George’a Clooneya, który zyskał aż sześć nominacji do Oscara. Za ścieżkę dźwiękową do tego filmu zdobyła kolejną nagrodę Grammy w kategorii Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu.

Artystka nagrała i wystąpiła u boku Wyntona Marsalisa i Lincoln Center Jazz Orchestra. Ponadto współpracowała z Chicago Symphony Orchestra pod batutą Daniela Barenboima oraz była solistką z udziałem Sir Simona Rattle’a i Berlińskiej Filharmonii. Jej zasługi zaowocowały również pierwszym stanowiskiem Przewodniczącej ds. Kreatywności w Jazzie w Los Angeles Philharmonic, a także była pierwszym wokalistą, który wystąpił w renomowanej Walt Disney Concert Hall.

Współpracując z legendarnym producentem Arifem Mardinem (odpowiedzialnym m.in. za albumy Norah Jones czy Arethy Franklin), Reeves stworzyła nagradzany album „A Little Moonlight”. Album ten, prezentujący intymne standardy, zapewnił artystce uznanie Grammy i dał początek jej udanej trasie koncertowej. Jej świąteczna kolekcja, „Christmas Time is Here”, również zdobyła uznanie krytyków, a Ben Ratliff z The New York Times określił ją jako jedną z najlepszych jazzowych płyt świątecznych.

Ostatnie lata to intensywna działalność koncertowa Reeves na całym świecie, obejmująca różnorodne projekty, takie jak „Sing the Truth” – muzyczny hołd dla Niny Simone, gdzie występowała obok Lizz Wright i Angelique Kidjo. Artystka miała również zaszczyt wielokrotnie wystąpić w Białym Domu, uczestnicząc m.in. w kolacji państwowej dla prezydenta Obamy i prezydenta Chin oraz na Balu Gubernatorów.

Jej najnowsze dzieło, album zatytułowany „Beautiful Life”, to efekt współpracy z takimi artystami jak Gregory Porter, Robert Glasper, Lalah Hathaway i esperanza spalding. Wyprodukowany przez Terri Lyne Carrington, ten album przyniósł Reeves kolejną nagrodę Grammy dla Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu w 2015 roku. Ponadto, artystka została uhonorowana tytułami doktora honoris causa przez Berklee College of Music i Juilliard School. W 2018 roku Narodowe Stowarzyszenie Sztuki przyznało jej tytuł Mistrza Jazzu, co stanowi najwyższe wyróżnienie przyznawane artystom jazzowym w Stanach Zjednoczonych.

Dianne Reeves wystąpi z następującym składem: 

  • Dianne Reeves – vocal
  • John Beasley – piano
  • Romero Lubambo – guitar
  • Reuben Rogers – bass
  • Terreon Gully – drums

Wybierz miejsce i kup bilet już teraz!

Kup bilet