Duńskie trio już od dwóch dekad zachwyca swoimi pop-artowymi melodiami, nieustannie testując nowe możliwości brzmieniowe. Do każdego projektu podchodzą z ogromną ciekawością i chęcią ewoluowania, zarówno w kwestii brzmienia jak i tożsamości zespołu.

Eksperymentalna duńska grupa indie Efterklang rozpoczęła swoją przygodę ponad 20 lat temu – w grudniu 2000 roku, kiedy przyjaciele z dzieciństwa Casper Clausen, Mads Brauer i Rasmus Stolberg niedługo po przeprowadzce do Kopenhagi z małej duńskiej wyspy Als, poznali Rune Mølgaard oraz Thomasa Husmera. Od początku członkowie zespołu podchodzili do swojej muzyki w duchu „Do It Yourself”, zajmując się wszystkimi aspektami komponowania, nagrywania i produkcji w swojej sali prób w Kopenhadze. Połączenie klimatycznego popu i elementów rocka orkiestrowego zapewniło im uznanie, jednak ich kariera nabrała prawdziwego rozpędu, zwłaszcza w Europie, po wydaniu dwóch pierwszych albumów w angielskiej wytwórni Leaf Label.

Album „Piramida” z 2012 roku, nagrany w opuszczonym rosyjskim osiedlu górniczym na odległej norweskiej wyspie, był dla nich pod względem artystycznym i zawodowym punktem zwrotnym. Zainspirował ich do eksperymentowania, czego dowodem jest album „Leaves: The Colour of Falling”z 2015 roku. Następnie ich drogi na chwilę się rozeszły. Podczas przerwy w działalności zespołu, główni członkowie Efterklang założyli nową grupę o nazwie Liima, która wydała dwa albumy w 2016 i 2017 roku, a następnie powrócili do swojego głównego projektu z albumami „Altid Sammen” w 2019 roku i „Windflowers” z 2021 roku. Współpracując z B.O.X. i artystami, z którymi występowali na festiwalu PEOPLE w Berlinie, Efterklang rozpoczęło serię sesji studyjnych w całej Europie.

Ich efektem jest bogaty materiał, z którego trio stworzyło swój piąty album studyjny – wspomniany „Altid Sammen”. Następnie, z powodu pandemii COVID-19, trio było przez długi okres odizolowane, co zmusiło ich do samodzielnego tworzenia szóstego albumu studyjnego. „Windflowers” z 2021 roku pozwolił im ponownie odnowić kontakt ze sobą nawzajem, ale także z naturą, co miało ważny wpływ na jego ostateczny kształt.

Wybierz miejsca za pomocą listy rozwijanej

Koszyk jest pusty

Przejdź do poprzedniej zakładki i wybierz najlepsze miesjca dla siebie.

Usuń

Bilet

Ilość

Cena

Podsumowanie

0 0,00 zł

Wybierz miejsce i kup bilet już teraz!

Kup bilet