Festiwal Filmowy 48HFP – Druga bielska edycja

Festiwal Filmowy 48HFP – Druga bielska edycja

Organizatorzy:
Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia – Bielsko-Biała
Fundacja Przestrzeń FilmowaWarszawa

Zapraszamy na pokazy filmów konkursowych oraz galę finałową, na której zostaną ogłoszeni zwycięzcy, drugiej bielskiej edycji festiwalu 48 Hours Film Project. Zaprezentowanych zostanie 25 filmów, które zostały podzielone na dwie grupy. Zwycięzcy w 17 kategoriach konkursowych zostaną ogłoszeni na gali finałowej o godzinie 19.00.

Organizowany od 2001. roku festiwal 48HFP cieszy się popularnością wśród osób zainteresowanych filmem, a jego zasięg medialny i liczba odbiorców jest niezmiennie wysoka na całym świecie. Bielsko- Biała dołączy do listy ponad 160 miast na całym świecie, biorących udział w konkursie 48 Hour Film Project. Jednocześnie, będzie jednym z tylko dwóch polskich miast organizujących edycję konkursu w 2024 roku.  

Zasady konkursu są proste. Ekipy mają 48 godzin na nakręcenie filmu o długości od 4 do 7 minut. Żadne ujęcie w filmie, nie może powstać ani przed ani po wyznaczonym czasie konkursu. Ekipy losują gatunek filmowy w którym muszą nakręcić swój film. Dodatkowo ekipy otrzymują obowiązkowe elementy, które muszą znaleźć się w filmie: imię i nazwisko oraz zawód bohatera, rekwizyt oraz linijkę tekstu.

Pierwsza bielska edycja festiwalu miała miejsce w czerwcu 2023 roku. Wzięło w niej udział 10 ekip z całej Polski. Pierwszą nagrodę festiwalu zdobył film „Czary spod miary” ekipy Prosimy nie dotykać z Lublina. Film został zaprezentowany na festiwalu „Filmapalooza”, który w 2024 roku odbywał się w Lizbonie, gdzie zdobył nagrodę publiczności oraz nominację do nagrody za najlepsze kostiumy.
Link do zwycięskiego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=ZDYuTjm2AR8

Druga bielska edycja 48HFP właśnie trwa. Zwycięzca bielskiej edycji, razem ze zwycięskimi filmami z innych edycji miejskich festiwalu 48HFP, weźmie udział w festiwalu 48HFP „Filmapalooza”, który w 2025 roku odbędzie się w Seattle, na którym zostanie wybranych 15 najlepszych filmów. Zostaną one zaprezentowane na festiwalu Cannes.

Nasze strony:

www.48hourfilm.com/en/home

www.48hfppoland.pl/

www.instagram.com/48hfp_poland/

www.facebook.com/48HFPPoland/

www.facebook.com/48hourfilmproject 

www.youtube.com/@48HFPPoland

I Pokaz godzina 10.30
II Pokaz godzina 13.00
Gala finałowa 19.00

Wybierz miejsce i kup bilet już teraz!

Kup bilet