Dzień II | CAVATINA GUITAR FESTIVAL | 15 – 19 MAJA

Cavatina Guitar Festival to najbardziej gitarowy festiwal – 5 dni wypełnionych muzyką, 50 artystów, 30 koncertów, 3 sceny. Międzynarodowe gwiazdy jak i uznani polscy artyści. Program pełen różnorodności – od indie i songwriterów, poprzez jazz, blues, soul, aż po muzykę pop i rock. 

PROGRAM | 16 MAJA:

21:00 – FINK
Ikona folku i bluesa. Jeden z najciekawszych męskich głosów ostatnich lat.

Finian Paul Greenall, znany jako Fink, to wszechstronny brytyjski artysta, którego kariera ewoluowała od elektronicznych korzeni do akustycznego folku i bluesa. Urodzony w Cornwall, w Anglii, Fink zyskał początkowo uznanie w świecie muzyki elektronicznej, wydając w 2000 roku swój debiutancki album „Fresh Produce”.

Od 2006 roku, z albumem „Biscuits for Breakfast”, Fink zaczął tworzyć muzykę tworząc trio z Guyem Whittakerem (bass) i Timem Thorntonem (perkusja). Jego styl charakteryzuje się głębokimi tekstami i minimalistyczną produkcją.

W ostatnich latach Fink kontynuował swoją muzyczną podróż, wydając kilka znaczących albumów. W 2014 roku ukazał się album „Hard Believer”, a w 2015 roku – eksperymentalny projekt „Horizontalism”. W 2017 roku Fink eksplorował bluesowe brzmienia w albumie „Fink’s Sunday Night Blues Club, Vol. 1” i kontynuował swoją ewolucję z albumem „Resurgam”. Ostatnie jego wydawnictwo to „Bloom Innocent” z 2019 roku oraz „IIUII (It Isn’t Until It Is)” z 2021 roku.

Fink jest również znany ze współpracy z innymi artystami, takimi jak John Legend, Banks, Ximena Sarinana, Professor Green i Amy Winehouse. Jego umiejętności kompozytorskie i produkcyjne są cenione w świecie muzycznym.

18:30 – CITY OF THE SUN
Alternatywne brzmienia z Nowego Jorku. Post-rock, flamenco i indie rock na jednym koncercie
.

City of the Sun, eksperymentalny zespół z Nowego Jorku, zrewolucjonizował świat muzyki instrumentalnej, przyciągając do niego całkiem nowe pokolenie słuchaczy dzięki swojemu unikalnemu brzmieniu. Od założenia w 2011 roku przez gitarzystę Johna Pity i perkusistę Zacha Para, grupa zyskała uznanie za swoje eklektyczne połączenie indie rocka, amerykańskiego folku, flamenco i bluesa, co pozwoliło im zbudować silną pozycję na rynku muzycznym muzycznym.

Zespół odniósł znaczące sukcesy, organizując wyprzedane koncerty w najbardziej prestiżowych niezależnych miejscach Nowego Jorku, takich jak Brooklyn Steel, Irving Plaza, Bowery Ballroom i Gramercy Theatre, oraz współpracując z takimi artystami jak Peter Bjorn i John, G. Love, STS9 i Thievery Corporation. Ich obecność na scenie została dodatkowo wzmocniona występami na ważnych festiwalach, w tym Panorama NYC, Billboard’s Hot 100, Firefly i BottleRock Napa, a także kompozycją ścieżki dźwiękowej do dokumentu „The C Word”.

City of the Sun nie zwalnia tempa, odbywając dwie europejskie trasy koncertowe z wyprzedanymi koncertami w miastach takich jak Ateny, Londyn, Amsterdam czy Paryż. Ich EPka „UNTITLED” z 2018 roku i wiodący utwór „Perfect Instance” zgromadziły ponad 26 milionów odtworzeń na Spotify, przyczyniając się do ogólnej liczby ponad 70 milionów odtworzeń. W 2020 roku wydali album, który dotychczas zgromadził ponad 16 milionów odtworzeń, a ich najnowsza EPka „Máscaras en el Viento” oraz eksperymentalna EPka „Segunda Alma” potwierdzają ich ciągłą innowacyjność. Wiosną 2024 roku City of the Sun rozpocznie nagrywanie nowego pełnego albumu studyjnego.

16:00 – BARTEK KRÓLIK
Ciepło vintage’owych beatów, pulsujących basów, smyków i gitar – ależ to będzie koncert!

Bartek Królik, od lat obecny na rynku muzycznym, jako uznany producent, kompozytor i basista, pracował z większością rodzimej sceny, tworząc podwaliny pod polskie wydanie muzyki soul i r’n’b. Po debiutanckiej solowej płycie „Pan od muzyki” oraz docenionym przez krytyków projekcie „Spoken Love”, kieruje naszą uwagę w kolejne muzyczne rejony. Tym razem tworzy Suitę na mroczne czasy. Krótkimi wokalnymi mantrami chce rozgrzewać samotne dusze, a barokowym housem i nu disco parkiety płynnie przechodzące jeden w drugi utwory układają się w „Opus Danse”.

W czasach zimnych, zdehumanizowanych trapów i dekadenckiego rocka, przenosi tam, gdzie ciepło vintegowych beatow, pulsujących basów, smyków i gitar opowiadają nam historię ludzkich marzeń o pokoju i jedności. Inspirowany formami muzyki klasycznej, tanecznym housem, romansuje z french touchem, synth wavem i muzyką filmową. Polski smog miesza się tutaj z ciepłem i kolorem starych klubów disco.

Królik zaprasza na płytę muzycznych gości, którzy zaznaczają swoją obecność krótkimi wokalizami lub całymi zwrotkami. W warstwie tekstowej to mieszanka rezygnacji i nadziei, niezgody na algorytmizację rzeczywistości, poczucie bycia i looserem i bohaterem swoich czasów. Opis stanu emocjonalnego muzyka, który nie może przestać robić tego, co jest w nim organiczne i naturalne, a którego świat coraz mniej potrzebuje i rozumie.

Koncerty zapowiadane są jako mocna dawka tańca i uwolnienia, zagranego na żywo w pełnym składzie najlepszych instrumentalistów. Kierownik muzyczny Męskie Granie Orkiestra 2023.

ZOBACZ PROMO FESTIWALU:

Takiego festiwalu jeszcze nie było! Nie czekaj. Zdobądź karnety już dzisiaj! 

👉🏻 KUP KARNET

Wśród zapowiedzianych artystów, którzy uświetnią festiwal, znajdują się zarówno znane osobistości międzynarodowej sceny muzycznej, jak i cenione gwiazdy polskiej muzyki.

Wśród nich wymienić można takie nazwiska jak: FINK • Miles Kane • ZALEWSKI • Marcin Patrzałek • Kinga Głyk • Roo Panes • Blanco White • Tomek Ziętek • John J Presley • Matteo Mancuso • Jakub Żytecki • MATECKI • Skubas • Bartek Królik • City of the Sun i inni.