Koncert w ramach BEFORE X FESTIWALU JAZZ&LITERATURA 2024

20 WRZEŚNIA, CAVATINA HALL, BIELSKO-BIAŁA

Before do X jubileuszowej edycji Festiwalu Jazz&Literatura będzie miał miejsce w przepięknej sali koncertowej Cavatina Hall w Bielsku Białej, a nawiedzi ją duch nieśmiertelnej cebuli. Immortal Onion x Michał Jan pokazują, że fuzja nowoczesnego jazzu z elektroniką może być wciąż świeża i porywająca. 20 września w Cavatina Hall!

Trójmiejski zespół Immortal Onion to jeden z najciekawszych reprezentantów nowej fali polskiego jazzu. Grupa bywa nazywana przez krytyków polską odpowiedzią na BadBadNotGood. Wyjątkowe brzmienie nieśmiertelnej cebuli to odważne połączenie wielu pozornie odległych stylów – jazzu, muzyki filmowej, minimalizmu, ale także elektroniki, a nawet metalu progresywnego. Obok różnorodności stylistycznej słychać umiejętne łączenie skomplikowanych rytmicznie, energetycznych riffów z minimalistycznymi, transowymi beatami i motywami lirycznymi.

Immortal Onion ugruntował już sobie pozycję jednego z najciekawszych projektów nowej fali polskiego jazzu i konsekwentnie zyskuje to miano również za granicą. Ma na koncie koncerty w 16 krajach (między innymi Anglii, Luksemburgu, Niemczech) i udział w takich wydarzeniach jak: Sea You Showcase 2023, OPEN’ER Festival 2023, Eurosonic Showcase, Groningen 2024, Vinterjazz Festival, Kopenhaga 2024.

Po dwóch świetnie przyjętych albumach, debiutanckim “Ocelot of Salvation” z 2017 i “XD [Experience Design]” z 2020, zespół powrócił w 2022 roku z płytą Screens, która została nagrana z inicjatywy trójmiejskiego kompozytora i saksofonisty Michała Jana Ciesielskiego.

Hania Rani o płycie:

„Po dwóch, świetnie przyjętych krążkach zespół Immortal Onion nadal zaskakuje. Tym razem nie tylko kompozycjami ale również aranżacjami, soczystym brzmieniem saksofonu i długością albumu, którego słucha się z tak dużą przyjemnością, że zdecydowanie za szybko się kończy. Najbardziej cieszy jednak wyjście ze znanej już formy i zaproszenie do współpracy świetnie brzmiącego saksofonu (Michał Jan Ciesielski), który idealnie dopełnia się z pomysłami chłopaków. Czekam na ciąg dalszy, a tymczasem bardzo polecam „Screens” w wykonaniu Immortal Onion & Michała Jana”

Skład:

Michał Jan Ciesielski – saksofon

Wojtek Warmijak – perkusja

Tomir Śpiołek – piano, syntezatory

Ziemowit Klimek – kontrabas, syntezatory

YT

Wybierz miejsca za pomocą listy rozwijanej

Koszyk jest pusty

Przejdź do poprzedniej zakładki i wybierz najlepsze miesjca dla siebie.

Usuń

Bilet

Ilość

Cena

Podsumowanie

0 0,00 zł

Wybierz miejsce i kup bilet już teraz!

Kup bilet