Jakub Józef Orliński powraca do Cavatina Hall!

Znakomity polski kontratenor wystąpi 29 lutego 2024 roku razem z Aphrodite Patoulidou i orkiestrą Il Giardino d’Amore.

Polski kontratenor JAKUB JÓZEF ORLIŃSKI ugruntował swoją pozycję jako jeden z czołowych artystów światowego formatu, triumfując na scenie, podczas koncertów i w nagraniach. Jako wyłączny artysta wytwórni Warner/Erato, jego pierwsze nagranie, zatytułowane Anima Sacra, zdobyło prestiżową nagrodę Opus Klassik dla solowego nagrania wokalnego, podczas gdy drugie, Facce d’amore, przyniosło mu nagrodę za Nagranie Roku (Solo Recital) podczas 2021 International Opera Awards.

Jego wyprzedane koncerty i recitale w całej Europie i Stanach Zjednoczonych przyciągnęły nowych zwolenników tej formy sztuki, a jego wykonanie „Vedrò con mio diletto” Vivaldiego, sfilmowane na festiwalu w Aix-en-Provence, zgromadziło ponad siedem milionów wyświetleń online.

Występy telewizyjne, w tym „Concert de Paris” na wieży Eiffla i „Rebâtir Notre Dame de Paris”, oba z Orchestre National de France i koncertem nagród Les Victoires de la Musique Classique z towarzyszeniem Orchestre de l’Opéra National de Lyon, były transmitowane do milionów na całym świecie.

Urodzona w Salonikach w Grecji APHRODITE PATOULIDOU jest jedną z najciekawszych wschodzących gwiazd. Słynna sopranistka, Aphrodite jest także autorką tekstów i fotografką. Pasjonuje się również malarstwem i poezją.

Jako sopranistka, Aphrodite występuje w teatrach, takich jak Staatsoper Berlin, La Monnaie, Teatro Real Madrid, Greek National Opera; w salach koncertowych, takich jak Berliner Philharmonic, Concertgebouw Amsterdam, Gothenburg Konserthuset, Snape Maltings, a także na festiwalach muzycznych, takich jak Ojai w Kalifornii, Aldeburgh i Ludwigsburg.

Jej role operowe Anne Trulove (The Rake’s Progress), Elle (La Voix Humaine), Susanna (Le Nozze di Figaro), Belinda (Dido & Aeneas), Sophie Scholl (Weisse Rose) i w Lonely Child Claude’a Viviera były chwalone przez międzynarodowe media. Współpracowała również z takimi dyrygentami jak Kirill Petrenko, Barbara Hannigan, Christopher Moulds, Tito Ceccherini, Manuel Nawri oraz orkiestrami takimi jak Royal Concertgebouw Orchestra, Orchestre Philharmonique de Radio France, SWR i innymi.

IL GIARDINO D’AMORE pochodzi od włoskiej nazwy, która dosłownie oznacza „Ogród Miłości”. Inspiracją do jej powstania była filozofia członków orkiestry, by spotykać się w „kręgu przyjaciół” i dzielić się muzyką w poczuciu głębokiej, radosnej i ekspresyjnej wrażliwości, porównywalnej do tajemniczego ogrodu, kierującego się swoimi prawami miłości do sztuki i miłości do siebie nawzajem.

Il Giardino d’Amore zostało założone w 2012 roku. W roku 2022 orkiestra obchodziła 10-lecie swojego istnienia i twórczego rozwoju. Il Giardino d’Amore zostało założone przez skrzypka i dyrygenta STEFANA PLEWNIAKA. W zeszłym roku w ramach obchodów 10lecia istnienia, orkiestra odbyła tournée po Europie z Jakubem Józefem Orlińskim, prezentując program “Eroe – dialogues” między innymi w Galerie des Glaces w Wersalu, Paryżu, Lyonie, Froville, na Elbie oraz goszcząc ponownie na Festiwalu Sopot Classic. 

Z różnorodnymi programami zespół występował także podczas Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego oraz jako rezydent Julian Cochran Foundation w Warszawie. W 2021 roku zespół koncertował we Francji i Polsce z JJ Orlińskim, m.in na festiwalu Young Arts Festival w Krośnie, a później już w instrumentalnym gronie, ze Stefanem Plewniakiem jako solistą, na festiwalu „Actus Humanus” wykonując tam brawurowo cały opus 11 koncertów Antonio Vivaldiego. W latach wcześniejszych zespół koncertował między innymi w Szwajcarii, Włoszech, Słowenii, Francji, Austrii, Hiszpanii, Norwegii, Polsce, na Malcie, w USA, Kanadzie i Chinach prezentując się w najsłynniejszych salach koncertowych świata tj: Carnegie Hall, Mozarteum w Salzburgu oraz Palau de la Música Catalana w Barcelonie.

Program:

G.B. Pergolesi Stabat Mater
***
G.F. Händel Tornami a vagheggiar – aria z opery Alcina HWV 34, Furibondo spira il vento – aria z opery Partenope HWV 27; Lascia ch’io pianga – aria z opery Rinaldo HWV 7
A. Vivaldi Koncert a-moll na dwoje skrzypiec op. 3 nr 8, RV 522 ze zbioruL’estro armonico: II. Allegro; III. Larghetto e spiritoso
G.F. Händel Torna sol per un momento – aria z opery Tolomeo, re d’Egitto HWV 25
A. Vivaldi Gelido in ogni vena – aria z opery Farnace RV 711; Koncert D-dur RV 208 „Grosso Mogul”: I. Allegro; Sento in seno ch’in pioggia di lagrime – aria z opery Il Giustino RV 717
G.F. Händel Scherzano sul tuo volto – duet z opery Rinaldo HWV 7

Po koncercie artyści będą podpisywali płyty na poziomie 0 przy księgarni muzycznej Niskie Łąki, gdzie będzie można również zakupić ich płyty.

Tak było ostatnim razem: moc emocji, czas na powtórkę:

Wybierz miejsce i kup bilet już teraz!

Kup bilet