Wyrusz w muzyczną podróż z „Serwus Madonna” Janusza Radka przez nieśmiertelne utwory krakowskich kompozytorów. Koncert z gościnnym udziałem Kasi Groniec i Mai Kleszcz.

Serwus Madonna, to kultowy program koncertowy Janusza Radka, zawierający piosenki kompozytorów Piwnicy Pod Baranami: Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Nowaka, Andrzeja Zaryckiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza. Utwory znane między innymi z wykonań Ewy Demarczyk i Haliny Wyrodek, to nie tylko przypomnienie liryki krakowskiej, ale także hołd złożony Artystom krakowskim. Nade wszystko jednak, to pięknie oprawione muzycznie i poetycko historie miłości, namiętności, tęsknot- po prostu życia.

Program Serwus Madonna w 2004 roku doczekał się realizacji telewizyjnej pod tytułem „Niebo złote Ci otworzę”, a jesienią trafił na płytę studyjną. Ta właśnie płyta przyniosła Artyście nominację do nagrody Fryderyki – w kategoriach płyta poetycka i wokalista. Janusz Radek z tym recitalem zagrał w całej Polsce ponad 300 koncertów.

Wacław Krupiński z Dziennika Polskiego, tak wówczas opisywał ten program: „To znakomicie zaśpiewane piękne piosenki, w których Radek pokazuje nie tylko niesamowite warunki wokalne, ale i wrażliwość. Dzięki niej odczytuje każdą z tych legendarnych piosenek oddzielnym kluczem, także inną barwą głosu. Bo też mając do dyspozycji kompozycje Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Andrzeja Nowaka, Jana Kantego Pawluśkiewicza – przebojowe Jak kania dżdżu, czy Andrzeja Zielińskiego – Nie widzę ciebie w mych marzeniach ma w czym zaistnieć. I tak snuje fantastycznie opowieści o tych dwojgu, co tańczyli zapamiętale walca, o Tomaszowie (przywracając zarazem Tuwimowskim wierszom męski charakter), o skrzypku Hercowiczu, o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego… I choć zachowano w piosenkach oryginalną aranżację, on potrafi nadać im inny smak, swój wyraz, otulić własną wrażliwością. O ile bowiem poprzednia płyta, Królowa Nocy, ujawniła głównie wyjątkowe możliwości Janusza Radka operowania głosem, zabawy nim, niebywałej ekspresji, o tyle ta – odsłania jego wrażliwość, którą z takim czuciem i subtelnością przekłada na rozmaite barwy swojego głosu”.

Janusz Radek zagrał do tej pory kilka specjalnych koncertów Serwus Madonna z gościnnym udziałem Kasi Groniec i Mai Kleszcz w ekskluzywnych salach koncertowych w całej Polsce (Filharmonia Bałtycka Narodowe Forum Muzyki, NOSPR i wielu innych). 25 lutego z tym programem Artyści pojawią się w Cavatina Hall

Wybierz miejsce i kup bilet już teraz!

Kup bilet