Dzień IV | CAVATINA GUITAR FESTIVAL | 15 – 19 MAJA

Cavatina Guitar Festival to najbardziej gitarowy festiwal – 5 dni wypełnionych muzyką, 50 artystów, 30 koncertów, 3 sceny. Międzynarodowe gwiazdy jak i uznani polscy artyści. Program pełen różnorodności – od indie i songwriterów, poprzez jazz, blues, soul, aż po muzykę pop i rock. 

PROGRAM | 18 MAJA:

21:00 – KINGA GŁYK
Najlepsza polska basistka. Wschodząca gwiazda jazzu & bluesa.

W 2024 roku Kinga Głyk wyda swój album „Real Life”, współtworzony z Michael’em League’em, założycielem Snarky Puppy. Artystka zdobyła wcześniej uznanie w świecie jazzu, otrzymując nominację od Deutscher JAZZ PRESS i prestiżową nagrodę „Koryfeusz Muzyki Polskiej”.

Jej poprzedni album, „Feelings”, zyskał popularność dzięki teledyskowi do utworu „Joy Joy”, osiągając ponad milion wyświetleń na YouTube. Kinga Głyk jest znana z międzynarodowych występów, w tym z wyjątkowym koncertem w 2017 roku, gdzie wystąpiła razem z Marcusem Millerem.

Jej wcześniejsze dzieła to między innymi album „Dream” i debiutancki „Rejestracja”, które przyniosły jej uznanie w środowiskach jazzu i bluesa. Karierę rozpoczęła w rodzinnym zespole Głyk P.I.K trio, a jej cover utworu Erica Claptona „Tears in Heaven” osiągnął imponujące 20 milionów wyświetleń na Facebooku.

18:30 – ROO PANES
Muzyk folkowy, artysta znany z głęboko emocjonalnego stylu oraz lirycznej introspekcji.

Jego muzyka, będąca połączeniem akustycznych melodii i poetyckich tekstów, przyciąga uwagę słuchaczy poszukujących szczerości i spokoju. Jest uznawany za jednego z najbardziej wyjątkowych artystów sceny folkowej.

Kariera muzyczna Panesa rozpoczęła się od wydania trzech EP: „Once” (2012), „Weight of Your World” (2012) i „Land of the Living” (2013). Jego debiutancki album „Little Giant” został wydany jesienią 2014 roku, z prowadzącym singlem „Tiger Striped Sky”, wydanym wcześniej 23 czerwca 2014 roku. Następnie ukazał się album „Paperweights” w 2016 roku, a jego trzeci album „Quiet Man” zadebiutował w 2018 roku, z wydaną rok później edycją deluxe. Najnowszy album studyjny Panesa został wydany 24 marca 2023 roku, a wersja winylowa ukazała się 5 maja 2023 roku.

16:00 – TOMEK ZIĘTEK
Twórczość inspirowana klasycznym brzmieniem amerykańskiego bluesa, folku i country.

Jeden z najbardziej uznanych polskich aktorów, a także wokalista, tekściarz, kompozytor i producent – wraz z początkiem sierpnia wydał swój pierwszy debiutancki singiel „Your Kiss” i tym samym zapowiedział album, który od dziś można znaleźć we wszystkich serwisach streamingowych oraz sklepach muzycznych. 

Na płycie „Some Old Songs” znalazło się 11 kompozycji utrzymanych w klimacie singer-songwriter i inspirowanych klasycznymi gitarowymi brzmieniami. Wśród nich są też inne świetnie przyjęte single artysty: „C’mon” oraz „Some Old Gum”. Część z tych utworów czekała na swoją premierę w szufladzie Tomka przez kilka lat.

Do sieci i do sprzedaży fizycznej właśnie trafił debiutancki solowy album Tomka Ziętka zatytułowany „Some Old Songs”. Płytę do tej pory promowały trzy świetnie przyjęte single: „Your Kiss”, „C’mon” oraz „Some Old Gum”, a dziś wraz z premierą całego materiału na oficjalnym kanale Youtube artysty ukazało się 11 visualiserów ilustrujących wszystkie utwory z albumu.

ZOBACZ PROMO FESTIWALU:

Takiego festiwalu jeszcze nie było! Nie czekaj. Zdobądź karnety już dzisiaj! 

👉🏻 KUP KARNET

Wśród zapowiedzianych artystów, którzy uświetnią festiwal, znajdują się zarówno znane osobistości międzynarodowej sceny muzycznej, jak i cenione gwiazdy polskiej muzyki.

Wśród nich wymienić można takie nazwiska jak: FINK • Miles Kane • ZALEWSKI • Marcin Patrzałek • Kinga Głyk • Roo Panes • Blanco White • Tomek Ziętek • John J Presley • Matteo Mancuso • Jakub Żytecki • MATECKI • Skubas i inni.