Dzień V | CAVATINA GUITAR FESTIVAL | 15 – 19 MAJA

Cavatina Guitar Festival to najbardziej gitarowy festiwal – 5 dni wypełnionych muzyką, 50 artystów, 30 koncertów, 3 sceny. Międzynarodowe gwiazdy jak i uznani polscy artyści. Program pełen różnorodności – od indie i songwriterów, poprzez jazz, blues, soul, aż po muzykę pop i rock. 

PROGRAM | 19 MAJA:

21:00 – MARCIN PATRZAŁEK
Gitarowy geniusz. Mistrz fingerstyle’u, który podbił scenę międzynarodową.

Marcin Patrzałek, mimo młodego wieku, wykazał się już imponującą wszechstronnością i talentem, co czyni go jednym z najbardziej obiecujących młodych gitarzystów na świecie. Karierę rozpoczął w 2015 roku, wygrywając dziewiątą edycję polskiego talent show „Must Be The Music”. Jego debiutancki album „HUSH” zawierał zarówno oryginalne kompozycje, jak i aranżacje klasycznych utworów.

W 2018 roku Marcin Patrzałek stał się oficjalnym endorserem gitar akustycznych Ibanez. W tym samym roku wygrał włoski talent show „Tu Si Que Vales”. Jego popularność za granicą wzrosła dzięki udziałowi w „America’s Got Talent” i licznych występach, które stały się viralowe.

Marcin Patrzałek w ostatnim czasie podpisał ekskluzywny kontrakt z wytwórnią Sony Music – Sony Masterworks, i obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem. Jest również znany z licznych wykonań klasycznych utworów, takich jak „Moonlight Sonata” czy „5. Symfonia” Beethovena, które przyciągnęły ponad 150 milionów wyświetleń w internecie. Jego talent został doceniony przez znane postacie świata gitary, w tym Toma Morello, Paula Stanleya, Dweezila Zappę, Tosina Abasiego i Vernona Reida.

18:30 – MATTEO MANCUSO
Wirtuoz, który przekracza granice tradycyjnego brzmienia.

Jest znany ze swojej innowacyjnej techniki i unikalnego stylu. Jego muzyczna podróż zaczęła się pod wpływem ojca, Vincenzo Mancuso, znanego sesyjnego muzyka. Jako nastolatek, Mancuso zdobył uznanie dzięki swojej wyjątkowej technice gry na gitarze.

Jego wydanie „The Chicken” z zespołem „Snips” w 2017 roku osiągnęło miliony wyświetleń na YouTube. W tym samym roku zdobył stypendium na Berklee College of Music. W 2019 roku Yamaha Guitars została oficjalnym sponsorem Mancuso. Po pandemii COVID-19, w 2021 roku, jego trio odniosło sukces z serią koncertów, w tym dwoma wyprzedanymi występami w Blue Note w Mediolanie.

Jego debiutancki album „The Journey”, wydany w 2023 roku, zyskał międzynarodowe uznanie, debiutując na pierwszym miejscu iTunes Jazz charts. Mancuso kontynuuje promocję albumu koncertami w całej Europie, ugruntowując swoją pozycję jako jeden z najbardziej obiecujących młodych gitarzystów.

16:00 – SKUBAS
Autentyczny przekaz. Połączeniem poezji śpiewanej i nowoczesnych brzmień indie.

Artysta, który stworzył jedną z piękniejszych polskich piosenek miłosnych o braku miłości powraca z nowym albumem. W swojej twórczości podróżuje w głąb ludzkich doświadczeń. Jego teksty są pełne emocji. Bez zbędnych upiększeń dotyka tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie. Wszystko to w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji.

Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, szerszej publiczności dał się poznać dzięki wydanemu w 2012 roku autorskiemu albumowi „Wilczełyko”.  Ma na swoim koncie łącznie 3 albumy studyjne. W 2024 ukaże się czwarty, który zapowiadają single m.in.: „Co i tak nadejdzie” w duecie z Dawidem Tyszkowskim oraz „Rdza” zaśpiewana z Krzysztofem Zalewskim.

Od czasu debiutu Skubas zagrał wiele tras koncertowych i wystąpił na najważniejszych polskich festiwalach (m.in. Open’er, Orange Warsaw Festival, Jarocin, Przystanek Woodstock). Brał również udział w takich projektach jak Męskie Granie Orkiestra, Obywatel GC v.2.0 czy Europejski Stadion Kultury.

Na początku 2024 roku ukaże się najnowszy album Skubasa zawierający świetnie przyjęte single “Co i tak nadejdzie” w duecie z Dawidem Tyszkowskim oraz “Rdza” nagrana wspólnie z Krzysztofem Zalewskim.

ZOBACZ PROMO FESTIWALU:

Takiego festiwalu jeszcze nie było! Nie czekaj. Zdobądź karnety już dzisiaj! 

👉🏻 KUP KARNET

Wśród zapowiedzianych artystów, którzy uświetnią festiwal, znajdują się zarówno znane osobistości międzynarodowej sceny muzycznej, jak i cenione gwiazdy polskiej muzyki.

Wśród nich wymienić można takie nazwiska jak: FINK • Miles Kane • ZALEWSKI • Marcin Patrzałek • Kinga Głyk • Roo Panes • Blanco White • Tomek Ziętek • John J Presley • Matteo Mancuso • Jakub Żytecki • MATECKI • Skubas i inni.