Wybitni przedstawiciele polskiego jazzu na jednej scenie!

Sextet Napiórkowskiego to zbiór osobowości, który śmiało można określić mianem „All Stars”. To muzyka pełna energii i wzajemnych interakcji między artystami. Formacja, w której skład wchodzi sześciu niezwykłych muzyków, wybitnych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej, to mieszanka żywiołowej pełnej energii improwizowanej muzyki ekspresyjnych partii solowych, ale także stonowanych lirycznych ballad.

Muzycy poddają wirtuozerskiej improwizacji znane ze studyjnych nagrań kompozycje, m. in. z nominowanej do Nagrody FRYDERYK ’14 płyty UP!, oscylując pomiędzy wysublimowaną liryką, a żywiołową ekspresją. Zapisem koncertu Marek Napiórkowski Sextet jest nominowany do Nagrody FRYDERYK album Marka Napiórkowskiego “Sextet – Trójka Live” z roku 2016.

Skład zespołu:
Marek Napiórkowski – gitary
Henryk Miśkiewicz – klarnet basowy
Adam Pierończyk – saksofon tenorowy i altowy
Michał Tokaj – fortepian
Robert Kubiszyn – kontrabas, gitara basowa
Paweł Dobrowolski – perkusja

„Płyta Marka Napiórkowskiego Trójka Live to „wiatr młodości” i potęga doświadczenia”. [Marek Brzeski, JazzPRESS]

„Każde solo Marka Napiórkowskiego to wydarzenie”. [Daniel Wyszogrodzki, CJG]

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą jazzowym a także kompozytorem. Od wielu lat realizuje się jako artysta wszechstronny, budując własny, niepowtarzalny język muzyczny, który jest trudny do zaszufladkowania – z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera nas bowiem w coraz ciekawsze światy muzyczne, przypieczętowując je marką unikatowego brzmienia.

Wybierz miejsce i kup bilet już teraz!

Kup bilet