Charyzmatyczna wokalistka jazzowo-soulowa młodego pokolenia, określana mianem „polskiego muzycznego towaru eksportowego w najlepszym wydaniu”. Młoda, zdolna i niezwykle utalentowana. Już 3 marca wystąpi w Cavatina Hall.

„Monika Borzym, jedna z najwybitniejszych jazzowych wokalistek młodego pokolenia, a może i najbardziej wybitna. Istota słów i muzyki, zamknięta prostym głosem. Prostym, ale wielkim. Emocje wybrzmiewają w każdej głosce. Nawet w oddechu. I nie chodzi tu o rozpływanie się nad techniką śpiewania, nie chodzi o wrażenia, wywodzące się z barwy. Tu są dreszcze emocji

Ma swój własny, oryginalny styl. Widać i, przede wszystkim, słychać, że ma pomysł na muzykę, jaką chce tworzyć. Dzięki temu, toruje sobie drogę ku światowej scenie muzycznej – tej ambitnej, na której miejsce zarezerwowane jest tylko dla najlepszych”.

„Można trafić na sondaż, według którego aż 70% Polaków nie przepada za jazzem. A trzeba przyznać, że płyty Borzym są mocno utwierdzone w tradycji jazzowej piosenki. Nie jest to jednak ten sam rodzaj interpretacji materii, jakim karmi nas Norah Jones. W wokalu Moniki Borzym da się wyczuć bowiem mocne wpływy soulowe”.

25 sierpnia 2020 roku ukazał się najnowszy projekt płytowy Moniki Borzym – „Monika Borzym śpiewa stare piosenki”.

Płyta została zarejestrowana w dniach 15-17 maja 2020 roku. W duecie z pianistą Krzysztofem Dysem Monika zaśpiewała nieśmiertelne polskie piosenki z lat 30stych XX wieku. Piosenki,  które mimo iż mają już ponad 90 lat – wciąż brzmią świeżo, a teksty – Juliana Tuwima i  Mariana Hemara –  są liryką najwyższej próby. Bonusem jest „Takie Ciało” –  piosenka napisana specjalnie dla Moniki przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego.

Wybierz miejsce i kup bilet już teraz!

Kup bilet