Wyjątkowe jazzowe aranżacje Petera Gabriela w Cavatina Hall!

30 października br. na rynku fonograficznym ukazał się pierwszy, studyjny album poznańskiego Secret World Project zatytułowany po prostu, „Secret World Project”. To wyjątkowe wydawnictwo Fundacji Wspierania Kultury DIFA, założonej przez Piotra i Renatę Grausch zawiera 11 coverów pochodzących z bogatej dyskografii Petera Gabriela – w zachwycających, jazzowych aranżacjach. Nowe opracowania kompozycji legendarnego, brytyjskiego artysty przygotowali Szymon Siwierski i Agnieszka Kowalczyk.

Tak o tym niecodziennym projekcie mówi jego pomysłodawca i producent, Piotr Grausch:

Początkowo, z uwagi na dotychczasowe dokonania muzyczne Szymona Siwierskiego planowałem nagrać wybrane utwory Petera Gabriela na fortepian solo, ale pojawienie się na pierwszym przesłuchaniu Agnieszki Kowalczyk spowodowało, że ich wspólne z Szymonem próby przearanżowania tego repertuaru w ciekawy i zaskakujący sposób doprowadziły nas o wiele dalej.

Każdy z artystów pojawiających się na tej płycie, w poszczególnych utworach odcisnął swoje muzyczne piętno. Od samego STARTU do opadnięcia KURTYNY ta muzyczna opowieść jest rezultatem ich świetnej współpracy, wspaniałych talentów i samonapędzającej się pozytywnej energii.

Zupełnie niekomercyjne założenia i pełna swoboda artystyczna – na każdym etapie nagrań dały, moim zdaniem, niezwykle interesujący efekt, który nie pozostawia słuchacza obojętnym.

Bardzo różnorodne instrumentarium – w następujących po sobie coverach, niekonwencjonalne aranżacje, staranny dobór utworów i ich kolejność stanowią, w moim przekonaniu – o jakości tego projektu. Różnorodność muzyczna i brzmieniowa tego albumu jest w pełni świadomym zabiegiem. Od wręcz klasycznych, spokojnych dźwięków, przez jazzowe pasaże, elementy muzyki etnicznej, pod koniec docieramy do zadziornych, «psychodelicznych» rewirów. Wreszcie w «tajemniczym świecie» możemy, a nawet powinniśmy spodziewać się niespodziewanego.

Każdy element tego dzieła, przede wszystkim muzyka, ale też oprawa wizualna czy przepiękne obrazy je zdobiące są nierozerwalnie ze sobą związane”.

W nagraniach utworów znajdujących się na trackliście „Secret World Project” udział wzięli doświadczeni i cenieni polscy muzycy, tj. Szymon Siwierski (fortepian, syntezator, klarnet), Agnieszka Kowalczyk (wiolonczela), Jakub Mizeracki (gitara), Maciej Pruchniewicz (gitara), Paulina Frąckowiak (bass), Patryk Rynkiewicz (trąbka), Marcin Pater (wibrafon), Piotr Jaraszkiewicz (perkusja), Adam Fordon (perkusja), Mieszko Nowacki (handpan, didgeridoo) oraz Katarzyna Fiebiger (harfa, bębny szamańskie). Za miks albumu odpowiada: Bartek Olszewski, natomiast masteringiem zarejestrowanego materiału zajął się Robert Szydło, mający na swoim koncie współpracę m.in. z Riverside, Starym Dobrym Małżeństwem czy Mikromusic.

Zasługującą na szczególną uwagę oprawę wizualną stworzył Wiktor Franko, efektownie łącząc ze sobą tradycyjną fotografię i rozwiązania, wykorzystujące sztuczną inteligencję. Projekt graficzny, który pięknie spiął całość opracowała Natalia Mikołajczuk.

Wybierz miejsce i kup bilet już teraz!

Kup bilet