Cavatina Philharmonic Orchestra w pierwszej części koncertu po raz kolejny sięgnie do muzyki polskiej, tym razem nieco mniej znanej lecz niezwykle wartościowej i zasługującej na jak największy rozgłos. Dopełnieniem wieczoru będzie symfoniczne arcydzieło Piotra Czajkowskiego.

Cavatina Philharmonic Orchestra
Stanley Dodds – dyrygent
Zoltán Kiss – puzon

Na otwarcie Uwertura na orkiestrę symfoniczną Grażyny Bacewicz – utwór ukazujący niesamowity kunszt polskiej kompozytorki, której twórczość słynie w świecie z niebywałych rozwiązań instrumentacyjnych, za pomocą których tak wspaniale kolorowała brzmienie orkiestry.

Następnie przekonamy się jak wspaniałym instrumentem solowym może być puzon w rękach wybitnego muzyka. Takim właśnie jest Zoltán Kiss – solista, członek zespołu Mnozil Brass, z którym obecnie podróżuje po świecie, dając ponad 100 koncertów rocznie. Przybliży nam Koncert na puzon i orkiestrę Kazimierza Serockiego. Jedna z nielicznych, przeznaczonych na ten instrument, dwudziestowiecznych pozycji koncertowych. Powstał z myślą o znakomitym wykonawcy Juliuszu Pietrachowiczu. Do spotkania obu artystów doszło w roku 1952. Zafascynowany grą puzonisty Kazimierz Serocki zaproponował mu, iż skomponuje koncert na puzon i orkiestrę i tak powstał jeden z najbardziej ekspresyjnych utworów w jego twórczości.

W drugiej części koncertu Symfonia nr 4 f-moll op. 36 Piotra Czajkowskiego – symfoniczne arcydzieło ukazujące talent kompozytora do tworzenia zapadających w pamięć melodii i mistrzostwo orkiestracji. Ładunek emocjonalny, który niesie ze sobą symfonia sprawia, że utwór nadal urzeka słuchaczy i stanowi świadectwo nieprzemijającego geniuszu Czajkowskiego.

Wybierz miejsca za pomocą listy rozwijanej

Koszyk jest pusty

Przejdź do poprzedniej zakładki i wybierz najlepsze miesjca dla siebie.

Usuń

Bilet

Ilość

Cena

Podsumowanie

0 0,00 zł

Wybierz miejsce i kup bilet już teraz!

Kup bilet