Międzynarodowy projekt łączący wybitnych artystów sceny muzyki klasycznej, jazzu i world music.

Symfonia czterech stron świata to kompozycja wywodząca się formalnie wprost z tradycji symfonicznej; zachowująca formę i rozmach romantycznej symfonii. Jej muzyczne spektrum zostało poszerzone o przestrzeń na improwizację, obsada została rozbudowana również o sekcję rytmiczną, usłyszymy w niej również instrumenty ludowe z czterech stron świata.

Utwór stanowi muzyczne podsumowanie dotychczasowej drogi muzycznej autora; niezwykle intensywnej podróży przez różnorodne muzyczne światy, podczas której zwiedził kilkadziesiąt krajów,
koncertując z autorskimi projektami muzycznymi niemal na wszystkich kontynentach.

Stylistyka kompozycji stanowi o niezwykle szerokim horyzoncie muzycznym utworu; usłyszymy inspiracje klasycznym kanonem wielkich form symfonicznych epoki romantyzmu, jak i nawiązania do współczesnej muzyki filmowej. Nie zabraknie również swobody jazzowej improwizacji.

Każda z części utworu dedykowana jest jednemu z kierunków muzycznych poszukiwań.

OBSADA
Stanisław Słowiński – kompozytor, dyrygent

Goście specjalni:
Apelles Carod – Requesens [Hiszpania / Katalonia] – skrzypce
Joanna Słowińska – śpiew
Wassim Ibrahim [Syria]- oud, śpiew
Grzech Piotrowski – saksofon sopranowy, saksofon tenorowy
Dominik Wania – fortepian
Ablaye Badji [Senegal] – kora, śpiew
Joachim Mendel – Rhodes Piano, lira korbowa

Stanisław Słowiński Quintet
Combo jazzowe złożone z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej. Instrumentaliści o bogatym portfolio; laureaci międzynarodowych konkursów i plebiscytów; wielokrotnie angażowani w projekty z udziałem artystów o międzynarodowej renomie; m.in.: Tomasz Stańko, Hadrien Feraud, Marcin Wasilewski, Leszek Możdżer, Greg Osby, Daniel Bjarnason, Diego Navarro, Adam Bałdych, Zbigniew Namysłowski.

Stanisław Słowiński – skrzypce, skrzypce współczesne pięciostrunowe
Zbyszek Szwajdych – trąbka 
Franciszek Raczkowski – fortepian
Szymon Frankowski – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

InfraArt Chamber Orchestra
Orkiestra powstała pod egidą agencji artystycznej i wydawnictwa InfraArt. Mimo niespełna trzech lat działalności orkiestra na swoim koncie szereg znakomicie przyjętych koncertów; m.in.: kilkukrotnie w sali S1 ICE Kraków, Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu, Sali koncertowej NOSPR w Katowicach, czy w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

W skład orkiestry wchodzą wyróżniający się absolwenci i dyplomanci najlepszych europejskich uczelni muzycznych; m.in. Krakowskiej Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego, Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie czy University of Music and Performing Arts w Wiedniu.

Wybierz miejsce i kup bilet już teraz!

Kup bilet