Co się stanie, jeśli połączymy rockmena z mocnym głosem z elektronicznymi brzmieniami? Powstanie duet Karaś & Rogucki! Panowie od czterech lat zdobywają polską publiczność nowymi wcieleniami, proponując zupełnie nową jakość muzyki oraz przełamując stereotypy. Są z dwóch różnych pokoleń, światów muzycznych i wrażliwości. Już niebawem na scenie Cavatina Hall pokażą, jak ten mariaż świetnie im wychodzi!

Piotr Rogucki – aktor sceny muzycznej

Po raz pierwszy zwrócił uwagę publiczności ze względu na swoje umiejętności wokalne, choć studiował wtedy aktorstwo na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Karierę aktorską budował konsekwentnie, lecz pobocznie, skupiając się na muzyce. Zdobywał wiele nagród za interpretacje piosenek zarówno w wersji aktorskiej, jak i wraz z zespołem Coma. Z rockową kapelą nagrał kilka albumów:

  • Pierwsze wyjście z mroku z 2004 roku
  • Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków z 2006 roku
  • Hipertrofia z 2008 roku
  • Excess z 2010 roku
  • bez tytułu (tzw. Czerwony album) z 2011 roku
  • Don’t Set Your Dogs On Me z 2013 roku
  • 2005 YU55 z 2016 roku
  • Metal Ballads vol. 1 z 2017 roku
  • Sen o 7 szklankach z 2019 roku

Po 21 latach działalności panowie zawiesili oficjalnie działalność. Poza rockową częścią kariery muzycznej Rogucki eksplorował inne przestrzenie artystyczne. Wydał trzy krążki solowe: Loki – wizja dźwięku w 2011 roku, 95-2003 z 2012 roku oraz J.P Śliwa z 2015 roku. Ponadto występował gościnnie na wielu festiwalach, koncertach oraz płytach innych artystów. Do najciekawszych współprac należą m.in. te z Within Temptation, Marceliną, Frontside czy raperem Mam Na Imię Aleksander.

Kuba Karaś – electropopowy producent

Muzyk rozpoczął karierę w młodym wieku. Już jako nastolatek należał do kapeli metalowej. Jako piętnastolatek poznał Justynę Święs, z którą założył zespół The Dumplings. Formacja szybko zyskała wierne grono fanów, odwiedzała światowe festiwale i nagrywała ścieżki dźwiękowe do filmów. Pierwszym singlem duetu był Technicolor Yawn, który zapowiadał ich debiutancki album No Bad Days z 2014 roku, za który otrzymali Fryderyka w kategorii fonograficzny debiut roku.

Melodyjny glos Justyny, ciekawe aranżacje Karasia oraz proste słowa wnoszące wiele metafor – to siła The Dumplings. Zespół kontynuował swoją przygodę na kolejnych dwóch krążkach: Sea You Later z 2015 roku oraz Raj z 2018 roku. Ich ostatnią wspólną produkcją była piosenka Każda z nas nawiązująca i wspierająca protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów obowiązujących w Polsce na temat aborcji. Zespół oficjalnie nie zakończył działalności, lecz nie pojawiają się póki co żadne informacje na temat kolejnych nagrań, choć Justyna i Kuba nadal wspólnie koncertują.

Karaś & Rogucki, czyli romantyczne kontyngenty

W 2019 roku panowie z zupełnie odmiennych światów i generacji postanowili spróbować nagrać coś razem. Pierwszym utworem był cover zespołu T.Love, czyli piosenka 1996. Duet Piotra Roguckiego i Kuby Karasia otrzymał za ten projekt nominację do Fryderyków za najlepsze nowe wykonanie. Pierwszą autorską pieśnią, również napisaną jak teksty Comy przez Piotra Roguckiego, były Bolesne strzały w serce. Dzieło to zapowiadało debiutancki singiel duetu, czyli Ostatni bastion romantyzmu. 11 opowieści inspirowanych romantic pop, shoegaze, new romantic ze sznytem rockowym Roguckiego oraz electropopem Karasia zachwyciły publiczność.

Tę wspólną podróż panowie kontynuowali na drugim albumie nazwanym Czułe kontyngenty. Energetyczna muzyka, niepowtarzalny wokal Roguckiego i barwne aranże Karasia to must have dobrej zabawy. 17 listopada na scenie Cavatina Hall będziemy mogli poczuć wszystkie emocje towarzyszące występom duetu Karaś & Rogucki. Bilety są dostępne na stronie: https://cavatinahall.pl/wydarzenia/karas-rogucki-czule-kontyngenty/.

Aktualności