Już 18 listopada Smolik & Kex Fox porwą nas do wnętrza wieloryba! Belly Of The Whale to najnowszy album duetu, który kontynuuje eksperymenty z nostalgicznymi balladami przełamywanymi mocnymi gitarowymi riffami. Hipnotyzujący wokal Keva i melancholijne brzmienia Smolika zaskoczą nas po raz kolejny. Zapraszamy na koncert tego niebanalnego duetu.

Andrzej Smolik – producent wybitnych polskich artystów

Karierę muzyczną rozpoczął, wbrew pozorom, nie od produkowania muzyki, a od jej tworzenia. Początkowo grał w bluesowo-jazzowej kapeli o nazwie J.Pies. Kolejnym etapem było tworzenie muzyki wraz z popularnym zespołem Wilki, gdzie pełnił funkcję klawiszowca. Pomimo zawieszenia kariery przez samą formację, wraz z jej frontmanem, Robertem Gawlińskim, nadal kontynuował muzyczne poszukiwania, czego efektem były solowe płyty wokalisty: Solo z 1995 roku, Kwiaty jak relikwie z 1997 roku, z 1998 roku oraz Gra z 1999 roku.

Jako producent współpracował z wieloma rozpoznawalnymi muzykami. Współtworzył albumy takich artystów i artystek jak: Kasia Nosowska, zespół Hey, Ania Dąbrowska, Michał Żebrowski, Karolina Kozak, Ania Wyszkoni, Mioush, Dawid Podsiadło, Vienio, Pele czy Monika Brodka. W klimacie popowo-tanecznym wydał również kilka albumów solowych:

  • Smolik z 2001 roku,
  • Smolik 2 z 2003 roku,
  • z 2006 roku,
  • z 2010 roku,
  • The Trip z 2012 roku,
  • Smolik XX z 2021 roku.

Swoje talenty wokalne na wspomnianych krążkach pokazały takie osobowości polskiej branży muzycznej jak np. Mika Urbaniak, Novika, Artur Rojek, Karolina Kozak, Gaba Kulka, Skubas, Natalia Grosiak. Ponadto przez kilka lat prowadził projekt jako szef muzyczny Męskie Granie Orkiestra, zaskakując co roku nowymi interpretacjami dawnych polskich klasyków muzyki rozrywkowej.

Kev Fox – Brytyjczyk na bałtyckim wybrzeżu

Brytyjski wokalista muzyczne poszukiwania rozpoczął od nauki gry na pianinie. Kolejnym instrumentem była gitara. Aby poznać ze swoją twórczością szerszą publikę, imał się buskingu, czyli ulicznego grania. Z czasem udało mu się wydawać albumy solowe (np. King For a Day z 2012 roku) oraz koncertować w Europie, w tym w Polsce.

Brytyjczyka tak zafascynował nasz kraj, że postanowił osiąść w nim na stałe. Wtedy też jego kariera nabrała jeszcze większego rozpędu. Pomimo ogromnej popularności nagrań w duecie Smolik & Kex Fov muzyk mocno pilnuje swojej prywatności. Jedną z niewielu konkretnych informacji jest fakt zamieszkania przez wokalistę bałtyckiego wybrzeża, a dokładniej mówiąc – Sopotu.

Smolik & Kev Fox – eklektyczny duet

Polsko-brytyjska kolaboracja miała swój początek właśnie podczas koncertu Keva Foxa w Warszawie jeszcze w ramach solowego projektu wokalisty. Smolikowi tak spodobała się kompozycja, że zaproponował Kevowi współpracę. Efektem tego spotkania był utwór L.O.O.T.T., który ukazał się na solowej płycie Smolika z 2010 roku. Debiutancki singiel Run pod banderą Smolik & Kev Fox pojawił się w 2015 roku i zapowiadał pierwszy wspólny krążek duetu nazwany po prostu Smolik / Kev Fox. Album zachwycił polską publiczność, że otrzymała ona status platynowej płyty. Utwór Run był nominowany do Fryderyków za teledysk roku, a sam krążek zdobył nagrodę w kategorii album roku elektronika i alternatywa.

W 2017 roku panowie wyprodukowali epkę składającą się z czterech utworówQueen of Hearts promowany był przez tytułowy singiel. W kolejnych latach duet dawkował nam swoją obecność, wypuszczając co jakiś czas pojedyncze utwory takie jak: Move Honey z 2020 roku, I Will Come Running z 2022 roku, by w 2023 roku intensywnie zapowiadać nową płytę. Single Promises, Smoke and Mirrors oraz tytułowy Belly Of the Whale zapowiadały mocny powrót.

Smolik & Kev Fox w Cavatina Hall

18 listopada 2023 roku w Cavatina Hall odbędzie się koncert Smolik & Kev Fox. Eklektyczny duet muzyczny zaprezentuje premierowy materiał, który promuje najnowsze wydawnictwo zatytułowane Belly Of The Whale. Możliwość zdobycia biletów oraz przeczytania więcej na temat koncertu dostępne są na: https://cavatinahall.pl/wydarzenia/smolik-kev-fox/.

Aktualności