Jest jedno takie miejsce w Polsce. Miasto leżące na pograniczu kultur, u stóp malowniczych Beskidów, w którym widoki nie ustępują urodą najpiękniejszym dźwiękom muzyki.

Bielsko-Biała to także centrum rozwoju usług dla biznesu i wysokich technologii: od branży informatycznej zaczynając, na lotniczej kończąc. To tu powstała Cavatina Hall.

Sala koncertowa i studio nagrań łączą ze sobą funkcje komercyjne z promocją sztuki w unikalnym i nowoczesnym biurowcu. Jest to pierwszy tego typu budynek w tej części Europy. Nieważne w którym miejscu usiądziesz, sala koncertowa Cavatina Hall została zaprojektowana w ten sposób, by każdy rodzaj muzyki perfekcyjnie rozbrzmiewał w całym jej wnętrzu. Jej akustyka pozwala na wydobycie pełni barw zarówno podczas koncertów symfonicznych, kameralnych spotkań z muzyką klasyczną oraz przebojowych tras gwiazd pop. Za wyjątkową jakością dźwięku stoi najnowocześniejszy system nagłośnienia L-ISA (L‑Acoustics), który podnosi przyjemność ze spotkania z każdą nutą. Warunki sali koncertowej umożliwiają słuchaczkom i słuchaczom osobisty i bezpośredni kontakt z artystą.

Cavatina Hall została nagrodzona wieloma prestiżowymi, międzynarodowymi nagrodami:

2019

  • European Property Awards 2019 w kategorii Best Mixed-Use Development Poland

2020

  • Honorable Mention w konkursie Architecture Masterprize 2020 w kategorii Mixed-Use Architecture

2022

  • International Architecture & Design Awards Platinum Winner w kategorii Commercial Interior Buil
  • DNA Paris Design Awards 2022 w kategorii Cultural Architecture
  • Top Builder Award 2022 za technologie sceniczne w Cavatina Hall
  • Property Design Awards 2022 w kategorii Building shape – Office building
  • European Property Awards 2022-2023 w kategorii Mixed-Use Architecture
  • PLGBC Green Building Awards w kategorii Best Certified Building
  • Architecture MasterPrize w kategorii Commercial Architecture

2023

  • Property Design Awards 2023 w kategorii Design – wnętrza obiektów publicznych

Cavatina Hall jest pierwszym w Polsce obiektem  certyfikowanym środowiskowo w systemie BREEAM.

Dzięki wyjątkowemu projektowi architektonicznemu uwzględniającemu potrzebę stworzenia komfortowego miejsca z ważną rolą terenów rekreacyjnych i zielonych obiekt uzyskał maksymalną ocenę w kategorii wykorzystania przestrzeni i ekologii w procesie certyfikacji. Bardzo wysokie noty sala Cavatina Hall uzyskała również za rozwiązania w zakresie energooszczędności, materiałów i transportu. Sala koncertowa certyfikowana jest na poziomie Excellent